Haluk Levent ve Kusursuz Kulak Bager Uzaktan Piyona Düeti Yaptı!

Haluk Levent ve Kusursuz Kulak Bager Uzaktan Piyona Düeti Yaptı!

Ünlü sanatçı Haluk Levent ve “kusursuz kulak” Bager Çalışcı, mesafelere aldırış etmedi ve 5G teknolojisi sayesinde bir araya geldi. 5G’nin sunduğu eşzamanlı bağlantı teknolojisiyle Haluk Levent Vodafone Park’ta, Bager Çalışcı ise Muş’ta piyanolarının başına geçti. Aralarında yaklaşık bin 400 kilometre mesafe bulunan Levent ve Çalışcı, 4.5G’ye kıyasla ortalama 10 milisaniye daha düşük gecikme süresine sahip olan 5G üzerinden karşılıklı olarak piyanolarının tuşlarına bastı ve birlikte “Elfida” adlı parçayı çaldı.

Bu düette 5G teknolojisi nasıl kullanıldı?

Bager: Vodafone 5G teknolojisi ile iki farklı şehirde Haluk Abi ile Elfida çaldık. Harikaydı.

Haluk Levent: Müzik ve teknoloji her zaman iç içe olmalı. Müzik, teknolojiyle birlikte büyümeli ve sınırları aşmalı. Bugün biz de ile Bager’le 1400 km sınırları aşan bir düet yaptık. Mesafelere rağmen, aynı anda tek bir notada buluştuk.

Nasıl bir deneyimdi?

Bager: Yıllardır kurduğum hayallerin gerçekleşmesi çok güzeldi.

Haluk Levent: Vodafone’la bir düşün gerçeğe dönüşmesi harikaydı. Bager’i tanıdığım için çok mutluyum. Bu bizim için ilk adımdı. Birlikte daha nice projelere ve şarkılara imza atacağımız için çok heyecanlıyım.

Oyunu değiştiren 5G teknolojisi hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz?

Bager: Herkesin hayalleri benim gibi sınırları aşacak, tüm çocuklar mutlu olacak.

Haluk Levent: Artık bir müzisyen yolculuk bile yapmadan dünyanın her yerinde konser verebilecek. sınırlar kalkıyor, herkes hep bir arada oluyor.

Milliyet

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş