Görme Engelli Milli Judocu Abdurrahim Özalp Hedef Büyüttü

Görme Engelli Milli Judocu Abdurrahim Özalp Hedef Büyüttü

Siirt’te bir arkadaşının tavsiyesi üzerine 7 yıl önce judoya başlayan görme engelli Abdurrahim Özalp, IBSA Judo Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmanın gururunu yaşıyor.

Antrenmanlarını aksatmadan sürdüren, antrenörlerin tavsiyelerini dinleyen Özalp, judoya başladığı yıl katıldığı müsabakalarda önce Türkiye ikincisi, ardından 4 yıl üst üste Türkiye şampiyonu oldu.

Özalp, 2017’de milli takım formasıyla katıldığı, Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonunca (IBSA) Litvanya’da düzenlenen uluslararası müsabakalar sonucu gümüş madalya kazandı.

Nisan ayında Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen, 22 ülkeden 100 sporcunun katıldığı IBSA Judo Dünya Grand Prix’te altın, mayıs ayında Kazakistan’da düzenlenen, Para Judo Grand Prix Yarışları’nda ise gümüş madalyayı boynuna takan Özalp, hedeflediği başarının gerisinde kaldığında çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı.

30 Ağustos-5 Eylül’de İtalya’nın Cagliari şehrinde gerçekleştirilen ve Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na kota puanı veren IBSA Judo Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya kazanan Özalp, kasım ayında Azerbaycan’da düzenlenecek dünya şampiyonasında da zirveyi hedefliyor.

AA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş