Görme Engelli Çocuklar Mavi Yolculuğa Yelken Açtı

Görme Engelli Çocuklar Mavi Yolculuğa Yelken Açtı

Four Points by Sheraton otelleri, görme engelli ve az gören çocukları, her alanda, yaşıtlarıyla aynı seviyeye getirmek için gerekli desteği sağlayan Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği ile el ele verdi.

Er Yatırım bünyesinde yer alan ve dünyanın en büyük uluslararası otel zinciri Marriott’un markalarından biri olan Four Points by Sheraton, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattı.

Özellikle bebeklik, çocukluk ve yetişkinlik çağında, doğuştan ya da sonradan görme engeli olan çocukları bağımsız yaşama hazırlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren yardım kuruluşu ile el ele veren oteller zinciri, bu kez de çocukları gülümsetmek amacıyla kollarını sıvadı.

“Çocuklara Özel, Bayram Gibi Bayram!”

Türkiye’de, görme engelli çocuklar özelinde kurulmuş ilk ve tek yardım kuruluşu olan Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği ile bir araya gelen Four Points by Sheraton, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, görme engelli minikleri yelken gezisine çıkardı.

“Çocuklar İlk Kez Yelken ile Tanıştı”

6. ve 7. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği etkinlikte, öğrencilere eşlik eden sorumlu bir eğitmen de yer aldı. Çocuklar, Four Points by Sheraton yelken takımı ile birlikte çıktıkları mavi yolculukta, yelkenle ilk kez tanışmış oldu.

medyaege.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş