Görme Engelli Çift Hayatlarını “Sevgi” ile Aydınlatıyor

Görme Engelli Çift Hayatlarını “Sevgi” ile Aydınlatıyor

Kahramanmaraş’ta 13 yıl önce hayatlarını birleştiren görme engelli çift, sağlıklı iki evlatlarıyla mutlu bir yaşam sürdürüyor.

Onikişubat ilçesi Süleymanş Şah Mahallesi’nde yaşayan ve 13 yıl hayatlarını birleştiren 39 yaşındaki Murat Dizibüyük ve Didem Dizibüyük çifti, tüm zorlukları beraber aşarak yaşamlarını sürdürüyor. 17 yıl önce askerde yaşadığı rahatsızlıktan dolayı görme yeteneğini kaybeden Dizibüyük, eşini çok sevdiğini ve bütün sıkıntıları eşiyle birlikte aştığını söyledi.

Eşini ve çocuklarını çok sevdiğini söyleyen Murat Dizibüyük, “17 yıldır görme engelli olarak yaşamımı idame ettiriyorum. Gözlerimi askerde kaybettim. Kahramanmaraş’ta da tek görme engelli gaziyim. Evliyim ve iki çocuğum var. 13 yıldır evliyim ve güzel bir ailem var. Çocuklarımızı okula gönderiyoruz, eşimle birlikte gün içinde yapılacak şeyler varsa onları yapıyoruz. Dışarıdan market alışverişi olsun, evin işleri olsun elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum. Biz ne yapıyorsak eşimle beraber yapıyoruz. Benim için öncelik ailem ve çocuklarım. Çocuklarımız okuldan gelince onların dersleri ile ilgileniyoruz, domino oynuyoruz, koridorda basketbol oynuyoruz. Derslerimiz bittikten sonra ailece sohbetimizi muhabbetimizi yapıyoruz” dedi.

Didem Dizibüyük ise; “Ev hanımıyım ve çocuklarım için çalışmıyorum. Çocuklarımla ilgilenmeyi tercih ettim. Çocukları ders çalıştırırken ben oğlumla ilgileniyorum, eşim kızımızla ilgileniyor. Onun ödev yapmasında, kitap okumasında yardımcı oluyor. Market alışverişlerine gidiyoruz ve birçok işimizi beraber yapıyoruz. Dışarıdan ailemize evimize kimseyi müdahale ettirmiyoruz. Birlikte konuşuyoruz, birlikte orta yolu bulmaya çalışıyoruz. O bana beklentilerini söylüyor, ben ona beklentilerimi söylüyorum. Orta yolda buluşuyoruz. Esimi çok seviyorum ve iyi ki hayatımda var” diye konuştu.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş