Gönüllüler, İstanbul Maratonu’nda Otizmli Çocuklar İçin Koştu

Gönüllüler, İstanbul Maratonu’nda Otizmli Çocuklar İçin Koştu

CK Enerji çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı”, 45’nci İstanbul Maratonu’nda “Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol” projesi kapsamında otizmli çocuklara destek için koştu.

Dünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu İstanbul Maratonu, 45’inci yılında Cumhuriyet’in 100’üncü yılı onuruna “Yüzyılın Koşusu” temasıyla düzenlendi. 5 Kasım’da gerçekleştirilen maratona 50 bine yakın koşucu katıldı. CK Enerji çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı” İstanbul Maratonu’nda Tohum Otizm Vakfı ile otizmli çocukların eğitimine destek vermek için koştu.

Yardımseverlik koşularında yer alarak Tohum Otizm Vakfı’na destek olan gönüllü koşucular “Tohum Güneşi” olarak adlandırılıyor. Maratona vakfın “Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol” projesi kapsamında 67 kişilik ekiple katılan şirket, koşucularının yürüttüğü bireysel kampanyalarla pek çok çocuğun eğitimine katkıda bulunduğunu açıkladı.

Gönüllüler, bağış kampanyaları oluşturarak iyilik peşinde koşma nedenlerini aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta, whatsapp, sosyal medya vb. iletişim araçlarıyla duyuruyor ve otizmli çocukların eğitimleri için destek çağrısında bulunuyor.

“Otizmli çocuklarımızın eğitimlerine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”

Kurumsal vatandaşlık anlayışı doğrultusunda çalışanları ile birlikte gönüllü olarak birçok projede yer aldıklarını belirten CK Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Burcu Cankurtaran, “Ülkemizin geleceğine katkı sunan, iyiliğe vesile olan sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almayı görev olarak kabul ediyoruz. CK Enerji olarak İstanbul Maratonu aracılığıyla otizmli çocuklarımızın eğitimlerine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Maraton hakkında”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Maratonu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden başladı. 42 kilometrelik mücadelede güzergah boyunca atletler Deniz Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Fındıklı Camisi, Galata Köprüsü, Yeni Cami, Mısır Çarşısı, Sirkeci Tren Garı, Sepetçiler Kasrı, Topkapı Sarayı, Ahırkapı Sis ve Düdük Feneri, Küçük Ayasofya Camisi ile Gülhane Parkı’ndan geçti. Büyük yarış 2 saati aşkın mücadelenin ardından Sultanahmet Meydanı’nda tamamlandı.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş