Gönül Köprüsü Engelleri Aşıyor: Almanya’dan Kastamonu’ya Umut Yolculuğu

Gönül Köprüsü Engelleri Aşıyor: Almanya’dan Kastamonu’ya Umut Yolculuğu

Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan Mustafa Çiftçi’nin 4 yıl önce başlattığı “gönül köprüsü” projesi, engelli ve bakıma muhtaç bireylere umut ışığı olmaya devam ediyor. Her yıl bağışçıların destekleriyle topladığı ikinci el engelli araçları ve tekerlekli sandalyeleri tamir ederek 3 bin 100 kilometrelik zorlu bir yolculuğun ardından Kastamonu’nun Cide ilçesine getirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Çiftçi, insan sevgisi ve fedakarlığıyla örnek bir davranış sergiliyor.

Mustafa Çiftçi ve eşi Arzu Çiftçi’nin özverili çalışmaları, gönülleri ısıtırken, Almanya’da yaşamalarına rağmen memleketleri Kastamonu’ya olan bağlılıklarını bir kez daha gösteriyor. Eşiyle birlikte gece saatlerine kadar internetten araştırma yaparak uygun araçları buluyor, topladığı bağışlarla bu araçları ikinci el olarak alıyor. Kış mevsimi boyunca evlerinin bodrum katında onarımlarını gerçekleştiriyorlar.

Ancak, gönül köprüsüne engel oluşturan bir durum var: Gümrük kapılarında yaşadığı sorunlar. Yıllardır bu hayırlı işi yürüten Çiftçi’nin, gümrük kapısında saatlerce bekletilmesi ve sorun yaşaması, onu üzüyor. Diğer ülkelerde böyle bir sorunla karşılaşmazken, ülkesine yaptığı bu güzel hizmet için engellemelerle karşılaşması, duygusal bir hayal kırıklığına yol açıyor.

Çiftçi çifti, çabaları ve özverileriyle sadece ihtiyaç sahiplerine yardım etmiyor, aynı zamanda topluma örnek oluyor. Onların fedakarlığı, insanların birbirlerine destek olması gerektiği düşüncesini pekiştiriyor ve yardımlaşmanın gücünü gösteriyor.

Köln’den yola çıkıp binlerce kilometre yol kat ederek ulaştırdığı tekerlekli sandalyeler ve engelli araçlarıyla yüzlerce insanın hayatına dokunan Mustafa Çiftçi, adeta bir melek gibi hareket ediyor. Bu anlamlı çalışması ve “gönül köprüsü” projesinin desteklenerek yaygınlaştırılması, toplumda dayanışma ve sevgi bağlarının güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Engelleri aşan bu gönül köprüsünün yolu açık olsun.

boluolay.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş