Gölbaşı Belediyesi Üç Ayrı Parkta Engelli Oyun Alanları Oluşturdu

Gölbaşı Belediyesi Üç Ayrı Parkta Engelli Oyun Alanları Oluşturdu

Gölbaşı Belediyesi “Engeller Tarih Olsun, Umutlar Yaşam Bulsun” hedefiyle üç ayrı parkta engelli oyun alanları oluşturdu. Dünya Engelliler Vakfı Başkan Yardımcısı Nuray Yılmaz: “Dünyada her yeri, Türkiye’de her ili geziyoruz, tüm samimiyetimle söylüyorum, engelliler konusuna Ramazan Şimşek Başkan ve Gölbaşı Belediyesi kadar destek veren hiçbir yer, kurum yok. Uyum Merkezi mükemmel bir tesis. Ramazan Başkan’dan Allah razı olsun”

“Engelsiz bir Gölbaşı” olma yolunda birçok adım atan Gölbaşı Belediyesi, engelli bireylerin sosyal hayata uyum sağlamaları ve yaşam standartlarını daha üst seviyelerde sürdürmeleri için çalışmalara devam ediyor. Kültürel faaliyetlerden, mesleki kurslara ve engellilere yönelik yardımlara kadar engelli bireyler için birçok alanda hizmet veren Gölbaşı Belediyesi, Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’nde bulunan Uyum Parkı’nda, Şehir Parkı’nda ve Alparslan Türkeş Parkı’nda “Engeller Tarih Olsun, Umutlar Yaşam Bulsun” hedefiyle Engelli Oyun Alanları oluşturdu.

12 Kasım Cumartesi günü saat 14.30’da üç parkta eş zamanlı olarak açılan oyun alanlarının açılış töreni Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’nde bulunan UYUM Parkı’nda gerçekleşti. Açılış törenine, resmi yetkililer, STK temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler, sporcular ve bireyler katıldı. Açılış töreninde Gölbaşı Belediyesi UYUM öğrencileri şiir dinletisi ve halk oyunları gösterisi sundu. Dünya Engelliler Vakfı Başkan Yardımcısı Nuray Yılmaz, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Özel kardeşlerimiz için açılan bu parkta emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedikten sonra açılış kurdelesini tüm protokol ve engelli bireyler birlikte kesti. Kurdele kesiminin ardından Genel Başkan Yardımcıları, Gölbaşı Belediye Başkanı ve engelli öğrenciler birlikte Ankara Havası oyunları oynadılar. Engelli oyun alanlarının bulunduğu parkta engelli öğrencilere protokol tarafından hediyeler verildi. Açılışın ardından Genel Başkan Yardımcıları ve Belediye Başkanı Şimşek, Atatürk Sahil Parkı’nda yürüyüş yaparak bireylerle konuştu ve Mogan Gölü’nde tekne turu yaptı.

Engelli Oyun Alanlarında birbirini tamamlayacak şekilde Bilişsel Oyun Panoları, Döner Platform, Maymun Yürüyüşü, Kum Havuzu, Oyun Grubu, Zikzak Geçiş, Yatay Kaydırak bölümleri bulunuyor. “Engelsiz Oyun Serisi” oluşturan bu bölümlerle, engelli ve engelsiz çocukların etkileşim içinde sosyal, fiziksel ve motor becerilerinin gelişmesi sağlanarak bütüncül gelişimleri destekleniyor. Park alanlarında tasarlanan oyun alanları, çocukların ilgisini çekerek, merak uyandırarak, dikkat, bellek, mantık ve muhakeme gibi çocukların bilişsel becerilerinin gelişimini desteklemek amacıyla tasarlandı.

belediyehaber.net

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş