Gemlik’teki Montaj Atölyesi, Engelli Bireylerin Yaşamına Katkı Sağlıyor

Gemlik’teki Montaj Atölyesi, Engelli Bireylerin Yaşamına Katkı Sağlıyor

Gemlik Belediyesi tarafından Sosyal Yardım İşleri Kampüsü’nde kurulan Engelsiz Montaj Atölyesi, engelli bireylerin iş hayatına katılımlarını sağlıyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, atölyeyi sık sık ziyaret ederek özel gereksinimli bireylere moral veriyor.

Gemlik Belediyesi tarafından Sosyal Yardım İşleri Kampüsü’nde Gemlik Serbest Bölgede bulunan Engelsiz Montaj Atölyesinde çalışan ve otomobil yedek parçası üreten fabrikada imal edilen parçaların birleştirme işlemini gerçekleştiren bireyler, bu sayede ev ekonomilerine katkı sunmanın yanı sıra hem sosyal hem de iş hayatına adapte oluyor.

“Sıfır hatayla imalat”

Gemlik Belediyesi Engelsiz Montaj Atölyesi açıldığı günden bu güne kadar geçen sürede çok sayıda otomobil yedek parçası yaparak, fabrikalara teslim etti. Bu teslim edilen parçalar kontrol edildiğinde ise sıfır hata olduğu tespit edildi. Atölyede imalat yapan özel gereksinimli bireyleri tebrik eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, başarılarının devamını diledi.

Sertaslan, “Engelsiz Montaj Atölyemizde, şu anda 14 gencimiz çalışıyor. Bu gençlerimiz yaptıkları basit bir uygulamayla otomobil parçasını birleştirerek iş hayatına adapte olurken, kendi ekonomilerine katkı sağlıyor. Bugün gururla söylemek istiyorum ki özel gereksinimli bireylerimizin atölyemizde ürettiği parçalar fabrikada kontrol edildiğinde sıfır hata tespit edildiğini öğrendik ve gurur duyduk. Gemlik Belediyesi olarak engelli bireylerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edecek ve bu konuda çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Öğrencilerimizle gurur duyuyorum” dedi.

ankahaber.net

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş