Gaziler, Aileleri ile ”Kültür Gezileri” Kapsamında Çanakkale’yi Gezdi

Gaziler, Aileleri ile ”Kültür Gezileri” Kapsamında Çanakkale’yi Gezdi

Ergene Muharip Gaziler Derneği üyeleri ve aileleri, Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kültür Gezileri kapsamında Çanakkale’yi gezdi. Tur kapsamında Akbaş Şehitliği, Şehit Seyit Onbaşı Anıtı, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Şehitliği, Conk Bayırı, Kemal Yeri, 57. Alay Şehitliği, Saygı Anıtı ve Çanakkale’nin tarih kokan yerleri rehberler eşliğinde ziyaret edildi.

Gaziler ve aileleri Çanakkale’de gezip gördükleri yerlerde zafer ruhunu yaşadı. Turdan dolayı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için gözünü kırpmadan canını veren, sağlığını kaybeden gazilerimize çok şey borçluyuz. Onlar bizler için canlarını hiçe sayarken geride bıraktıkları yakınlarını da kendi ailemizden farklı görmüyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin dertleriyle dertlenmek, mutluluklarını paylaşmak bizim boynumuzun borcudur. Ergene ilçemizde bulunan gazilerimizi ve ailelerini şehitler diyarımız Çanakkale’ye götürerek ecdatla buluşturduk. Güzel bir kültür gezisi oldu, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Trakya Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş