Fuat Kantarcı: “Paravolley Alanya’da Neden Yok?”

Fuat Kantarcı: “Paravolley Alanya’da Neden Yok?”

Engelli ve ampute olan bireylerin topluma kazandırılması ve özgüvenlerinin arttırılması için Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinde, oturarak oynanan voleybol olan Paravolley takımları kuruldu.

Türkiye’de daha önce amatör olarak oynanan Paravolley, artık profesyonel olarak oynanmaya başladı. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından iki kategoride kurulan Paravolley Süper Lig ve Birinci Ligi’nde toplam 12 takım boy gösteriyor. 6’şar kişilik takımlarla oturarak oynanan Paravolley’de file yüksekliği ise 1,20 cm. Alanya’da yaşayan, Paravolley sporcusu ve Fethiye Paravolley Takımı oyuncusu olan Gazeteci Fuat Kantarcı, spor kenti Alanya’da Paravolley takımının kurulması için yetkililere seslendi.

“Takım Kurmak Zor Değil”

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) üyesi, gazeteci ve köşe yazarı Kantarcı, “Paravolley Alanya’da neden yok?” diyerek, “Bedensel ve zihinsel engelli bireylerimizin bu spordan yararlanabilmesi için başta İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Alanya Belediyesi öncülüğünde Paravolley takımı kurulmasını istiyoruz. Alanya’da Paravolley takımı kurmak çok zor değil. Engelli ve ampute bireylerimizin bu sporu çok kolay yapıp, başarılı olacaklarına inanıyorum. Önümüzdeki günlerde Paravolley takımımızı kurmak için girişimlere başlayacağız” dedi.

yenialanya.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş