Fransa’da Engelli Kadına Ödenen Toplam 21 Bin Euro’luk Yardım Geri İstedi!

Fransa’da Engelli Kadına Ödenen Toplam 21 Bin Euro’luk Yardım Geri İstedi!

Fransa’da Aile Yardım Fonu’ndan (CAF) yardım alan yüzde 80 engelli bir kadın, kendini akıl almaz bir durum içinde buldu.

Çocukluktan beri işitme engelli, dilsiz ayrıca zihinsel engelli kadın olan 69 yaşındaki Kim Ngan, iki ay öncesine kadar CAF tarafından ödenen engelli yetişkin ödeneği (AAH) olarak her ay 919,86 Euro alıyordu. Engelli kadının haklarını askıya alan CAF, şimdi ondan Ağustos 2020’den Temmuz 2022’ye kadar olan dönem için 21 bin Euro’dan fazla geri ödeme yapmasını istiyor.

“Cumhurbaşkanı’na Mektup Yazdı”

Bu karara kendi departmanının CAF’ına hemen itiraz eden engelli kadının kardeşi Antoine, “Telefonda bana endişelenmemem söylendi, dosyamın yeniden düzenleneceği söylendi. Ancak bunun yerine Eylül ayında CAF, Kim Ngan’ın 20 yıldır almakta olduğu AAH’yi ödemeyi bıraktı. Bize postayla bile haber vermediler, öğrenmek için internete girmem gerekti. Bu çok saçma!” diye açıklama yaptı.

“CAF Hata Yaptığını Reddediyor”

CAF, Kim Ngan’ın vasisinin “talepleri zamanında yapmadığı” için askıya alındığını söylüyor. CAF, 2018-2021 için kadının engelli olduğunu kanıtlayan herhangi bir belge almadıklarını söyledi.

Çaresiz kalan Antoine, yardım talep etmek için Cumhurbaşkanı’na mektup yazdı.

arti33.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş