Fransa’da Engelli Bakımevinde Yangın: 11 Kişiye Ulaşılamıyor!

Fransa’da Engelli Bakımevinde Yangın: 11 Kişiye Ulaşılamıyor!

Fransa’nın Almanya sınırındaki Wintzenheim ilçesinde engelli bakımevinde yangın çıktı. Fransa İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, çok sayıda can kaybı olduğunu ifade etti. Fransa Başbakanı Elisabeth Borne ve Aile Bakanı Aurore Berge ise yangının çıktığı bölgeye gidiyor.

Fransa’nın Alsas bölgesinde engellilerin kaldığı yazlık konutta çıkan yangında, 17 kişi tahliye edilirken içeride olduğu belirtilen 11 kişiye ise ulaşılamadığı bildirildi.

Haut-Rhin Valiliğinin açıklamasına göre, bölgedeki Colmar kentindeki engellilerin kaldığı yazlık konutta sabah saatlerinde yangın çıktı. Olay yerine kısa süre sonra gelen itfaiye ekipleri 17 kişiyi tahliye etti. Yangın kontrol altına alınırken, konuttaki 11 kişiye ise henüz ulaşılamadı, alevlerden etkilenen bir kişi de acil servise kaldırıldı.

Fransa İçişleri Bakanı Darmanin, yangına müdahalenin sürdüğünü ifade ederek, “Bu sabah erken saatlerde Haut-Rhin, Wintzenheim’da engelli bakımevinde yangın çıktı. İtfaiyenin hızlı ve cesur müdahalesine rağmen çok sayıda can kaybı olduğu bildirilmiştir. Müdahale devam etmektedir” dedi.

“Başbakan Borne ve Aile Bakanı Berge Bölgeye Gidiyor”

Fransa Başbakanı Borne sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Wintzenheim’da çıkan korkunç yangının ardından Aurore Berge ile birlikte oraya gidiyorum. Düşüncelerim oradakilerle birlikte. İtfaiyecilerin seferberliğini selamlıyorum” dedi.

Berge ise “Bu sabah Wintzenheim’da meydana gelen yangını dehşetle öğrendik. Başbakan ile birlikte mağdurlara ve ailelerine destek olmak ve cesaretle görev yapan acil durum servislerine saygılarımızı sunmak üzere oraya gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

“17 Kişi Tahliye Edildi, 11 Kişi Kayıp”

Haut-Rhin Bölge Hizmetleri’nden yapılan açıklamada, 17 kişinin bakım evinden tahliye edildiği, 11 kişinin ise kayıp olduğu ifade edildi. Yangına, 76 itfaiye personeli, 40 jandarma ve 4 itfaiye aracıyla müdahale ediliyor.

AA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş