Fincan Ailesi, Engelli Oğulları Sayesinde Depremden Önce Binadan Çıktı

Fincan Ailesi, Engelli Oğulları Sayesinde Depremden Önce Binadan Çıktı

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu 10 ilden biri olan Adıyaman, mucize bir kurtuluşa tanıklık etti. Sabaha karşı 7,7’lik ilk sarsıntıda yıkılan bir binada yaşayan Fincan ailesi, engelli oğulları sayesinde depremden saniyeler önce apartmandan çıkmayı başardı. Öte yandan kurtulan ailenin akrabaları ise enkaz altında kalarak can verdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili vuran iki büyük depremden mucize haberleri gelmeye devam ediyor. Enkazlarda halihazırda arama-kurtarma çalışmaları devam ederken Adıyaman’dan dikkat çeken bir kurtuluş hikayesi geldi.

Show Haber’de yer verilen bir habere göre, Adıyaman’da bir apartman dairesinde yaşayan Fincan ailesi, engelli oğulları sayesinde depremden saniyeler öncesinde binadan çıkmayı başardı.

“Anne ve Babasını Uyandırıp Binadan Çıkardı”

Gazi ismindeki engelli genç, depremden dakikalar önce anne ve babasını uyandırarak onlara bir şey anlatmaya çalıştı. Çocuklarının çırpınışlarına ilk bakışta anlam veremeyen anne ve baba binadan dışarı çıkmaya ikna oldular. Binadan çıkış anında ise 7,7’lik deprem meydana geldi.

Engelli oğulları sayesinde hayatta kalan ve depremden yara almadan kurtulan Fincan ailesinin yaşadığı apartman ise moloz yığınına dönüştü. Öte yandan Fincan ailesinin diğer katlarda yaşayan akrabaları ise enkazda hayatını kaybetti.

Show Haber

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş