Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi!

Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi!

Evde bakım parası yatan iller, mart ayının en fazla araştırılan konuları arasında yer alıyor. Evde Bakım maaşı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca, bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmamaları amacıyla ödeniyor. Peki, maaşların yatıp yatmadığı nereden nasıl öğrenilir? İşte, 30 Mart 2020 itibariyle evde bakım parası yatan iller listesi.

Evde bakım maaşı ödenmeye başladı mı? Sorusu evde bakım maaşı alan işçiler ve aileler tarafından soruluyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yatırılan evde bakım maaşı başvuruları nasıl yapılır? Peki, yapılan zam ile evde bakım maaşı ne kadar oldu? Maaş alanlar sorgulama işlemi nasıl yapılıyor? İşte, evde bakım maaşına dair detaylar…

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA 2020

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detaylar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

E-DEVLET ÜZERİNDEN EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

SMS İLE EVDE BAKIM AYLIĞI SORGULAMA

Evde bakım aylığı alanlar sorgulama yapmak için telefonlarının SMS özelliğini de kullanabilir. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atarak bakiye takibi yapabilirler. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER 30 MART

Evde bakım maaşları, Bakanlık tarafından il il yatırılıyor. 30 Mart 2020 tarihi itibarıyla 38 ilde evde bakım maaşları yatırıldı. Ödemelerin diğer iller için önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

1- Kırşehir

2- Tokat

3- Kırklareli

4- Aksaray

5- Samsun

6- Hatay

7- Sakarya

– Diyarbakır

9- Osmaniye

10- Antalya

11- Afyonkarahisar

12- Kırıkkale

13- Isparta

14- Kars

15- Erzurum

16- İzmir

17- Zonguldak

18- Ankara

19- Balıkesir

20- İstanbul

21- Mersin

22- Ordu

23- Uşak

24- Konya

25- Adıyaman

26- Manisa

27- Şanlıurfa

28- Bilecik

29- Karabük

30- Rize

31- Denizli

32- Çanakkale

33- Adana

34- Bursa

35- Kütahya

36- Kayseri

37- Düzce

38- Giresun

30.03.2020 – Habertürk

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş