Ev Sahibi Kilidi Değiştirince Kiracı Yaşlı Çift Sokakta Kaldı

Ev Sahibi Kilidi Değiştirince Kiracı Yaşlı Çift Sokakta Kaldı

İstanbul Arnavutköy’de kiracısı olan yaşlı çifti evinden çıkarmak isteyen ev sahibi, çiftin dışarıda olduğu vakitte dairenin giriş kapısının kilidini değiştirdi. Akşam eve gelen Altıparmak ve Ayşe Doğan çifti içeride eşyalarının olduğu daireye giremeyince göz yaşı dökerek polisten yardım istedi. Evlerinden zorla çıkarıldıklarını iddia eden çift, ev sahibinden şikayetçi oldu.

Arnavutköy’de 2 yıldır kiracı olarak yaşadıkları evden, ev sahibinin evi sattığı için çıkarılmak istenen Doğan çifti, ev sahibinden yeni bir ev bulabilmek için süre istedi. Kış ayı yaklaşırken kiralık ev bulamayacaklarını düşünen Altıparmak Doğan ve eşi Ayşe Doğan, ev sahiplerinden yaz ayına kadar süre istedi.

Ancak dün akşam saatlerinde dolaşmaya çıkan çift evlerine döndüklerinde anahtarları ile evlerinin kapısını açamadı. Kapı kilidinin değiştirildiğini anlayan Doğan çifti neye uğradığını şaşırdı.

Karanlığın çökmesi ve soğuk havayla birlikte sokakta kalan yaşlı çifti o halde gören mahalle sakinleri durumu polise bildirdi. İçerisinde tüm eşyalarının bulunduğu evlerine giremeyen Altıparmak ve Ayşe Doğan, yaşadıklarını göz yaşları eşliğinde anlattı.

“Evi Sattıklarını Söyleyip Bizi Kapı Dışarı Ettiler”

Yaşadıklarını anlatan 84 yaşındaki Altıparmak Doğan, “Biz eve geldik içeriye girmeye çalıştık ama giremedik her şeyimiz içeride, biz 2 senedir burada yaşıyoruz. Kiramızı ödüyoruz. Ben 1938 doğumluyum, eşimle beraber bu evde yaşıyordum. Evi satmış ev sahibimiz, bu yüzden çıkmamızı istedi. Biz ev aradık ama bulamadık. Eşyalarımız içeride kaldı. Her şeyimiz içeride kaldı. Polisi aradılar, bilmiyorum bir şey olmazsa dışarıda yatacağız” dedi.

“Yaşlı Kadın, Darp Edildiğini İddia Etti”

Ayşe Doğan ise, “Biz dedik ki ‘dolandık ev bulamadık yapmayın yaza kadar kiramızı verelim oturalım bir şey demeyin’. Beni yere attılar, ayağım çok ağrıyor, kırılmış gibi uyuyamadım. Biz bugün evden çıktık, geri geldiğimizde kapımızı açamadık, ‘kapımızı açın’ dedik, açmadılar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz, dışarıda kaldık. Bize sahip çıkan yok, eşimle beraber yaşıyorum” diye konuştu.

İhbar üzerine yaşlı çiftin evinin bulunduğu yere gelen polis ekipleri, çifti şikayetçi olmaları üzerine polis merkezine götürdü.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş