Eskişehir’de Zihinsel Engelli Bireylere Acil Durum Eğitimi

Eskişehir’de Zihinsel Engelli Bireylere Acil Durum Eğitimi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi bünyesinde hizmet alan zihinsel engelli bireylere yönelik düzenlenen “Acil Durumlar Farkındalık Gezisi” devam ediyor. Son olarak zihinsel engelli bireyler, İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği hizmetlerden biri olan ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı çatısı altında hizmet veren Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi, çalışmalarına devam ediyor.

Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen “Acil Durumlar Farkındalık Gezisi” kapsamında zihinsel engelli bireyler, İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti.

Burada 112 görevlileri tarafından zihinsel engelli bireylere acil durumlar ve yapılması gerekenler konusunda eğitim verdi. Ziyaret sonunda 112 ekipleri çeşitli hediyeler verirken, zihinsel engelli bireylerin aileleri faydalı ve bilgilendirici etkinlik nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne teşekkür ettiler.

eskisehir.net

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş