Eskişehir’de Zihinsel Engelli Bireyler Trafik Eğitim Parkı’na Konuk Oldu

Eskişehir’de Zihinsel Engelli Bireyler Trafik Eğitim Parkı’na Konuk Oldu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi bünyesinde hizmet alan bireylere yönelik “Acil Durumlar Farkındalık Gezisi” düzenledi. Zihinsel engelli bireyler, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde görevli uzman trafik polisleri tarafından Trafik Eğitim Parkı’nda misafir edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireyler için hayata geçirdiği hizmetlerden biri olan ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı çatısı altında hizmet veren Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi, çalışmalarına devam ediyor.

Merkezden faydalanan engelli bireyler, atölyeler, spor aktiviteleri ve gezi programları ile verimli ve keyifli vakit geçirirken, aileler de psikososyal destek programları ve çeşitli seminerler ile güçlendiriliyor. Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen “Acil Durumlar Farkındalık Gezisi” kapsamında zihinsel engelli bireyler, Trafik Eğitim Parkı’na gitti.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde görevli uzman trafik polisleri tarafından zihinsel engelli bireylere teorik ve pratik temel trafik kuralları eğitimi verildi. Eğitici ve eğlenceli bir gün geçiren bireyler, trafikte yaya ve araçların nasıl davranması gerektiği ve özellikle yaya geçitlerinin kullanımı konusunda bilgilendirildi.

sondakika.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus ( )