Eskişehir’de SMA Hastası Zeynep İçin Anlamlı Etkinlik

Eskişehir’de SMA Hastası Zeynep İçin Anlamlı Etkinlik

Odunpazarı Kent Konseyi ve Özel Gürlife Hastanesi işbirliğiyle SMA Tip-1 Hastası Zeynep Eksan için “Zeynep İçin El Ele” etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik biletlerinin Zeynep için açılan valilik onaylı hesaplara yapılan bağışlar karşılığı temin edildiği organizasyonda Odunpazarı Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu, Dönmeyen Dolap oyunuyla ve Çocuk Meclisi Korosu “Geleceğin Sesleri” birbirinden güzel şarkılarıyla sahne aldı. Etkinliğe Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı Belediye Başkan Vekili Cahide Tetik, Gürlife Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü ve Gamze Onar Başarangil, Zeynep bebeğin babası Kerim Eksan, kampanyası tamamlanan Toprak Bebeğin ailesi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve 7’den 70’e vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Gürlife Hastanesi’yle birlikte gerçekleştirdikleri bu etkinliğin bir benzerini daha önce Toprak bebek için de gerçekleştirdiklerini, bu kez de Zeynep’e umut olmak için bu faaliyeti sahneye koyduklarını söyledi. Başkan Kumru, bugün çocuk meclisi korosu olarak sahnede yer alan 18 çocuğun, 1 çocuğun hayatını kurtarmak için burada olduklarını, ilerleyen yıllarda Zeynep’in de sağlığına kavuşarak bu etkinliklerde sahneye çıkacağına inandığını söyledi. İsmail Kumru etkinlikte paydaşlık yaptıkları Gürlife Hastanesi yönetimi ve personellerine, Çocuk Korosu eğitmeni Özgecan Üçkaya ve öğrencilerine, Tiyatro Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı ve Eğitmeni Gizem Şahingil ve ekibine teşekkür ederek etkinlik sonrası çiçek takdim etti.

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş