Ertelenen EKPSS 15 Kasım 2020’de Yapılacak

Ertelenen EKPSS 15 Kasım 2020’de Yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın (ÖSYM) koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında değişiklik yaptığı Sınav Takvimi’ne göre, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (EKPSS) ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, 2020 EKPSS ne zaman?

ÖSYM tarafından 08 Eylül 2020 tarihinde yapılan duyuru;

2020-EKPSS’nin Uygulanma Tarihine İlişkin Açıklama

Başkanlığımızca 11 Ekim 2020 tarihinde yapılacağı duyurulan 2020 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (EKPSS) uygulanma tarihi, Sağlık Bakanlığı “COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu”nun sınavın ilerleyen bir tarihte yapılması önerisi doğrultusunda ÖSYM Yönetim Kurulunca yeniden belirlenerek adaylara ve kamuoyuna duyurulacaktır. Sınav için ek başvuru tarihi ile kuraya katılacak adayların başvuru yapacağı tarihler de sınav tarihine göre yeniden düzenlenerek duyurulacaktır.

Engelli Hakları Uzmanı ve Aktivist Ayşe Sarı’nın öncülüğünde engelli kamuoyunun çok yoğun tepkileri sonrası ÖSYM sitesinde ki başvurular bölümünde ertelenen sınavın yeni tarihi 15.11.2020 olarak güncellendi. Buna göre sınav yeniden ertelenmez ise 11 Kasım’da düzenlenecek.

Yaşadıkça

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş