Erişilebilirlik İle Kazanmak Senin Elinde!

Erişilebilirlik İle Kazanmak Senin Elinde!

Engelsiz Kariyer Zirvesi: Erişilebilirlik

Türkiye’nin ulusal engelli istihdamı danışmanlık ajansı Engelsizkariyer.com, alanında 27 yıllık deneyim ve birikimleri ile iş dünyasında “Erişilebilirlik” teması ile 29 Eylül 2021 tarihinde Engelsiz Kariyer Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Engelsizkariyer.com CEO’su ve Sosyal Girişimci Mehmet Kızıltaş, zirve hakkında şunları söyledi, “İş dünyasında erişilebilirlikten söz etmenin ilk adımı yöneticilerin bu konuya dahil olması ile başlar. Erişilebilirlik bir yardım, bir lütuf değil bir fırsat eşitliği ve haktır. Erişilebilirlik, kapsayıcılık ve çeşitliliği önemseme, politika olarak uygulama, firma ve çalışan kültürü olarak benimsemektir. Erişilebilirliğe yatırım yapan firmalar her zaman çeşitliliğin gücü ile verimlilik, devamlık ve en yüksek katma değerlere ulaşırlar.“

Engelsizkariyer.com, ülkemizde ilk kez Siemens, Shell ve Corteva Agriscience’nin ana sponsorluğunda  “Erişilebilirlik” teması ile “Engelsiz Kariyer Zirvesi” ne ev sahipliği yapıyor. Zirve ile kapsayıcılık ve erişilebilirlik kavramlarının önemini iş dünyasına kazandırmak ve ilham kaynağı olarak değişimin bir parçası olmak.

Erişilebilir çalışma ortamları sürdürülebilir başarılar sağlıyor

Engelsiz Kariyer Zirvesi’nin önemini ortaya koyan konu ise engellilerin, istihdamda işverenler tarafından erişilebilirlik düzenlemelerine ihtiyaç duyulması durumunda işe alınmayarak ayrımcılık ile karşı karşıya kalması. İşverenler kendi çalışma koşullarına (mimari, teknoloji, dijital vb. gibi) en uygun olan adayları seçerek alırken diğer taraftan çalışan bağlılığı, verimlilik, devamlılık ve katma değer sağlayacak engelli yetenekleri ne yazık ki kaçırabiliyorlar. Oysa kolaylaştırıcı destek teknolojileri ile engellilerin, erişilebilir her türlü çözümler iş dünyasında ve her alanda yetenekleri ile sürdürülebilir başarılara imza attıklarını görebiliyoruz.

Online gerçekleşecek zirvemizde kapsayıcılık ve erişilebilirliğin iş hayatında engelliler için önemini vurgulayarak işverenlerin engelli yeteneklere yaptıkları veya yapacakları yatırımlarla çeşitlilik yönetiminde nasıl yüksek katma değerler sağladığına tanıklık edeceğiz.

Engelsiz Kariyer Zirvesi, Engelsizkariyer.com’un dünyanın önde gelen firmaları ve uzmanlarından oluşan iş ortakları ile ülkemizde ilk kez kapsayıcı politikaların iş dünyasında benimsenmesini hedefliyor.

Erişilebilirlik Zirvesi Konuşmacıları

10 oturumla 6 ülkeden 26 konuşmacının katılacağı Engelsiz Kariyer Zirvesi konuşmacıları.

Küresel iş dünyası erişilebilir ve kapsayıcı yatırımların avantajları anlatacaklar

Sektörün öncü firmaları ve binlerce profesyoneli buluşturan zirve, engelliler için çalışma hayatını daha kapsayıcı hale getirmek için erişilebilirlik ilkelerini yayma tutkumuzu, erişilebilirlik yaklaşımlarını, yeni uygulamaları konunun uzmanları ve dünyaca ünlü konuşmacılarla birlikte işliyor.

Dünyanın farklı noktalarından profesyonelleri bir araya getiren, uluslararası başarılı uygulamaların paylaşılmasına imkan veren, katılımcılara yaşanmamış deneyimlerle tanışma ve benzersiz fırsatlar sunan Engelsiz Kariyer Zirvesi, takip edilen konuları işlemenin ötesinde dünyanın takip ettiği bir vizyonu ortaya koyan eşsiz bir değişim ve dönüşüm imkanları sağlıyor.

Türkiye’nin ilk en erişilebilir online zirvesi

İş dünyasının profesyonellerine, insan kaynakları ve yönetim alanında erişilebilir yeni bakış açıları kazandıran Engelsiz Kariyer Zirvesi, 6 ülkeden katılacak 26 konuşmacı ve 10 oturum ile firmalara küresel iş dünyasıyla kapsayıcı hareket etmeleri ve kendi kurumsal hedeflerine ulaşmaları konusunda ışık tutan içerikler sağlıyor. İşitme engelliler için işaret dili, canlı alt yazılı (closed caption) çeviri ile ülkemizin ilk en erişilebilir online zirvesine ev sahipliği yapacağız. Yabancı katılımcılarımız tüm gün İngilizce ve Türkçe çevirili ile zirveyi kolayca takip edebilme ayrıcalığı yaşayacaklar.

29 Eylül 2021 Çarşamba günü sabah saat: 10.00’da başlayacak zirveye katılmak ücretsiz. Zirveye katılmak isteyen herkesi bekliyoruz. Ücretsiz kayıt ve takip için http://zirve.engelsizkariyer.com adresini ziyaret ederek tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Yaşadıkça Haber

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş