Engelsiz Tekirdağ Timi Erişilebilirlik İçin Çalışıyor

Engelsiz Tekirdağ Timi Erişilebilirlik İçin Çalışıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen `Engelsiz Tekirdağ Timi’ değerlendirme toplantısı, Daire Başkanlıklarından uzman personellerin katılımı ile 27 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı İsa Karadağ başkanlığında toplanan Engelsiz Tekirdağ Timi; Görme ve işitme engelliler dahil olmak üzere tüm engelli vatandaşların sosyal hayatlarında karşılaştıkları (Toplu taşıma araçları, otobüs durakları, kaldırım işgalleri vb.) erişebilirlik ile ilgili sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda ayrıca 11 ilçede bulunan duraklar, kaldırımlar ve toplu taşıma araçları ile ilgili yerinde durum tespiti yapılması kararlaştırıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak engelsiz bir Tekirdağ için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Biz her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Engelsiz bir Tekirdağ için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

tekirdag.bel.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş