Engelli ve 65 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin E-Devlet Şifresi Kolaylığı

Engelli ve 65 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin E-Devlet Şifresi Kolaylığı

Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlara devletten sevindirici haber verildi. 65 yaş üstü ve engelli bireylere e-devlet şifresi zahmet çekmelerine gerek kalmadan evlerine kadar ulaştırılacak. Üstelik ücretsiz olacağı da yayımlanan haberler arasında.

Bu zamana kadar her vatandaş e-devlet şifresini almak için PTT şubelerine gitmek ve uzun bir kuyrukta beklemek zorunda kalıyordu. Yeni gelen bu sistemle beraber engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların hayatlarını biraz daha kolaylaştırmak amaçlanıyor. Bugün yayımlanan haber ile devletten “Adrese Teslim Şifre Başvurusu” ile başvuru yapan engelli veya 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz şifre gönderimleri yapılacak.

“E-Devlet Şifrelerinde Yeni Uygulama”

Vatandaşlar emeklilik işlemleri, sağlık sigortası işlemleri, eğitim ve sınav işlemleri, tapu işlemleri, kimlik, pasaport ve ehliyet yenileme işlemleri gibi birçok işlemi e-devlet aracığı ile yapabiliyor. Online olarak yapılan ayrıca mesai mefhumu da düşünülmeden yapılan bu işlemler oldukça kolaylık sağlıyor. Bunula birlikte e-devlet devlet işlemlerinde ulaşımı daha güvenli ve hızlı yapmaya olanak sağlıyor. Bu gibi kolaylıklar ve hızlılığı sebebi ile çok fazla kullanılan e-devlet uygulamasına PTT şubelerinden alınabiliyordu. Bu işlem ise 2 TL ücret ile bizzat kişinin başvurması dahilinde şifre verilme sureti ile yapılıyordu.

Devlet, PTT şubelerine ulaşımı zor olan 65 yaş üstü ve engelli bireylere kolaylık olması ve e-devlet dijital dönüşüm sürecine dahil olmalarını sağlamak için yeni bir uygulama başlatıyor. Adrese teslim şifre başvurusu uygulaması ile devlet 65 yaş üstü ve engelli tüm bireylerin refahını amaçlıyor. Engelli bireylerin ve 65 yaş üstü yaşlıların başvuruları dahilinde e-devlet şifrelerinin adreslerine kadar kargolanacağı duyuruldu. Üstelik yapılan açıklamaya göre gönderimin ücretsiz olacağı da belirtiliyor.

“Başvuruların Detayları”

Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlar engelli kimlik kartlarıyla bu uygulamaya başvuru yaparak ücretsiz e-devlet şifrelerine sahip olacaklar. Engelli ve 65 yaş üstü yaşlı vatandaşlar bu uygulamaya e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler. Başvuruları tamamlandıktan sonra adayların belirttiği adrese e-devlet şifreleri postalanacak. Haberin detayları için resmî web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

kamugundemi.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş