Engelli Öğretmenler Daha Çok Atama Bekliyorlar

Engelli Öğretmenler Daha Çok Atama Bekliyorlar

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan atama bekleyen engelli öğretmen adayları sosyal medyadan seslerini duyurmak için yaptıkları çabalar kontenjan sayısını düşük bulsalar da sonuç verdi.

MEB 500 engelli öğretmen almak için duyuruya çıktı. Başvurular 1 ila 5 Şubat tarihleri arasında alınacak.

Atama bekleyen engelli öğretmenleri, “Engelli öğretmenlere ayırdıkları ve her yıl düşen atama sayısıyla iş ve aş bekleyen engelliler olarak mağdur olduk. Açıklanan 2021 Şubat ayı ataması için de makul görülen 500 engelli öğretmen kontenjanı her yıl artan yeni mezun ve formasyon alan engelli öğretmen sayısının altında kalıyor. Açıklanan kontenjan sayısı potansiyel aday sayısına göre yapılması daha etkili ve daha doğru olur engelliler açıkta kalmamış olurlar. Geçen yıl örneğin 750 engelli öğretmen kontenjanı verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir an evvel bu hatadan dönüp makul bir atama sayısını engelli adaylara layık görmesini talep ediyoruz. Engelimizden dolayı zorluklarla okuyup öğretmen olabilmiş, yaşamlarımız zaten zor olan bizlerin mesleklerimizi icra etmemizde bize engel olmayın” dedi.

Pandemi nedeniyle bir araya gelemeyen engelli öğretmen adayları sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışırken bir yandan da 2019 EKPSS puanları geçersiz sayılmadan kontenjanın arttırılarak yeni atama ile yerleştirilmeyi bekliyorlar.

Yaşadıkça

29.01.2021

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş