Engelli Milli Sporcular Depremzede Çocuklarla Buluştu

Engelli Milli Sporcular Depremzede Çocuklarla Buluştu

Bedensel engelli milli sporcular, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen illerden Ankara’ya gelen çocuklarla buluştu.

Depremlerin ardından Ankara’ya getirilen afetzedelerin bazıları, Çubuk’taki Kredi Yurtlar Kurumunda misafir ediliyor.

Bedensel engelli milli sporcular, aileleriyle yurtta kalan depremzede çocuklara ziyarette bulunup, çeşitli hediyeler verdi.

Para Masa Tenisi Milli Takımı Sporcusu Nesim Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremden etkilenen çocukların gülümsemesine bir nebze de olsa katkıda bulunmanın kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

Turan, “Yaklaşık 16 yıldır milli sporcuyum. Bugüne kadar kazandığım maddi, manevi her şeyi bu ülke ve bu millet sayesinde kazandım. Bu zor zamanlarda, elimizden geldiğince ülkemiz ve milletimizin yanında olmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Sporcu İrem Oluk, depremzede çocuklara oyuncak ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla afetzede kadınlara çiçek dağıtmaktan çok keyif aldıklarını dile getirdi.

Milli sporcu Nergis Altıntaş da “Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde depremzede ablalarımız ve kardeşlerimizle bir araya geldik. Onlara dağıttığımız küçük hediyelerimizle bir nebze de olsa yaralarını sarabildiysek, yüzlerini güldürebildiysek ne mutlu bize. İnşallah daha güzel daha mutlu günlerde de bir araya gelebiliriz.” dedi.

AA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş