Engelli Bireylere 90 Adet Akülü Araç Dağıtılacak

Engelli Bireylere 90 Adet Akülü Araç Dağıtılacak

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, 90 adet akülü aracı Türkiye ve Afyonkarahisar’da dağıtacaklarını dile getirdi.

Engelli bireyler için akülü araç temini için Belçika’ya giden Burhanettin Çoban ve AK Parti Meclis Üyesi Necati Şevik çalışmalarına devam ediyor. Araçları Türkiye’ye getirmek için yoğun mesai harcayan Çoban, araçların tırlarla Türkiye’ye getirileceğini belirledi.

“90 Akülü Aracımız Hazır”

Çoban: “Şuan 90 arasında akülü aracımız hazır. İnşallah işlemleri bitti, faturaları kesildi. Tek tek açıp kontrolleri yapıldı, Motor kontrolleri yapıldı. Bir tır ayarlanacak. Tır da ayarlayınca bu araçlarımız Türkiye’de dağıtılmak üzere Afyon Gümrük Müdürlüğüne gönderilecek. Biz bu çalışmayı Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın desteğiyle Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyeleri olarak Türk Kızılayı Afyon Şubesi ile beraber işbirliği halinde yapıyoruz. Akülü araçların dağıtımını Ocak ayının sonunda veya Şubat ayı başında hep beraber Sayın Valimizin başkanlığında, Türk Kızılayı ile beraber gerçekleştireceğiz. Toplam 90 tane akülü aracımız engelli kardeşlerimize hayırlı olsun. Onların hayatlarını, yaşamlarını kolaylaştırsın. Türkiye’de görüşmek üzere” dedi.

Afyon Türkeli Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş