HaberlerVideo Galeri

Elazığ’da Engelli Zühal’in Cenazesini Annesi Kabul Etmedi

2 yıldır tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 12 yaşındaki Zühal G., annesinin cenazesini kabul etmemesi üzerine Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

Ağır zihinsel engelli olarak Kayseri’de dünyaya gelen Zühal G., Erzurum’da bir bakımevine gönderildi. Buradaki bakımevinin kapanmasının ardından Zühal G., Elazığ’da başka bir bakımevine nakledildi.

Beslenme sorunu yaşayan Zühal G., özel bir hastanede tedavi görmeye başladı. 12 yaşındaki Zuhal’in, midesinde PEG yöntemi ile (karın duvarından mideye tüp yerleştirilmesi) beslenmesine devam edildi.

“2 Yıl Mücadele Etti”

DHA’nın haberine göre 2 yıl boyunca entübe halde tedavi gören Zühal, daha fazla mücadele edemeyerek dün hayata gözlerini yumdu.

“Namazını, Mezarlık Görevlileri Kıldı”

Kızı ile aynı ismi taşıyan Zühal G. isimli anneyle iletişime geçildi. Anne, engelli kızının cenazesini kabul etmeyince morgdan alınan cenaze, Asri Mezarlık’ta görevlilerce kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

“Gerçekten İnsanlık Ayıbı”

Zühal’in mezarını düzelten görevli, “Gerçekten insanlık ayıbı. İnsanın bu kadar sahipsiz olması gerçekten çok vahim bir şey. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin, Allahüteala kimseyi sahipsiz koymasın. Kimsesizlerin sahibi Allah’tır” dedi.

DHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu