Elazığ’da Engelli Bireyler İçin Anlamlı Etkinlik

Elazığ’da Engelli Bireyler İçin Anlamlı Etkinlik

Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu Doğu Anadolu Bölge ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği tarafından engelli bireyler için “Yeni Yıla Güzel Gir, Yılın Güzel Geçsin” etkinliği düzenlendi.

Etkinlik kapsamında, gönüllü güzellik uzmanları ve kuaförler tarafından engelli bireylerin cilt, el-ayak, saç bakımı yapıldı. Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Gülay Gür, etkinliğin amacından bahsederek:

“Bütün amacımız engelli kardeşlerimizin burada becerilerine ve doğuştan yeteneklerini ortaya koyabilmeleri. Burada sosyalleşerek özgüvenlerini ortaya sunacakları en güzel yer burası. Buranın tanınması adına engelli kardeşlerimiz ve aileleri adına yapmış olduğumuz “Yeni Yıla Güzel Gir, Yılın Güzel Geçsin” etkinliğini en çok bu nedenle yaptık” dedi.

Şoförler Oda Başkanı Şevket Toraman ise, Engelsiz Yaşam Merkezini Elazığ’a kazandıran Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür etti.

Toraman: “Bu şehirde en büyük emeği veren belediye başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Ciddi manada güzel bir hizmet vermiş. Ayrıca burada eğitim verecek kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Bu engelli kardeşlerimizin burada güzel yetişeceklerine inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Elazığ Hakimiyet

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş