Ebubekir Şahin’den Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Yayın Sözü

Ebubekir Şahin’den Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Yayın Sözü

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, özel gereksinimli çocuklara yönelik yayınlar yapılabileceğini söyleyerek “Kardeşlerimizin hayatını nasıl kolaylaştırabilirize yönelik elimizden geleni yapalım” dedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği (KEYDER) bünyesindeki Küçük Prens Akademi’de düzenlenen törene katıldı.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bazı sanatçılar, özel çocuklar ve ailelerinin katıldığı törende KEYDER Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kalcı, dernek ve eğitim atölyeleri hakkında bilgi verdi.

RTÜK Başkanı Şahin de burada katılımcılara hitap etti.

“Kardeşlerimizin Hayatını Nasıl Kolaylaştırabilirize Yönelik Elimizden Geleni Yapalım”

Şahin, bir gazetecinin, “Televizyon kanallarında öncelikli yayın diliminde özel gereksinimli bireylere katkı amacıyla neler yapılabilir?” sorusu üzerine, “Aslında çok da güzel olur. Hem öncelikli yayınlarımız hem de kamu spotlarımızda derneklerden görüntü alabiliyoruz. Biz bugün Hasan Kalcı ağabeyimizden söz alalım. Buradaki sanatçı dostlarımızla birlikte güzel bir kamu spotu hazırlasınlar, öncelikli yayınlar ve kamu spotu kısmında bu kardeşlerimizin hayatını nasıl kolaylaştırabilirize yönelik elimizden geleni yapalım” şeklinde konuştu.

ensonhaber.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş