Dünya Para Masa Tenisi Şampiyonu Kübra Korkut’tan Kadınlara Mesaj!

Dünya Para Masa Tenisi Şampiyonu Kübra Korkut’tan Kadınlara Mesaj!

İspanya’da düzenlenen Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli sporcu Kübra Korkut, kadınların hayata karşı emin adımlarla ilerlemesi ve güçlü olması gerektiğini söyledi.

İspanya’da düzenlenen Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bu alanda şampiyonluk yaşayan ilk Türk sporcu unvanını alan Kübra Korkut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Kübra, kadınların başarılı olabilmesi için her zaman çok çalışması gerektiğini dile getirdi. Kadınların her zaman her şeyi yapabilme gücüne sahip olduğunu belirten Kübra, şöyle devam etti:

“Hayatta motivasyonu düşen kadınlar olabilir. Onlar hiçbir zaman pes etmesin. Hepimizin hayatında zorluklar var. Benim de oldu ve olmaya devam edecek. Hiçbir zaman ilerlediğimiz yolu bırakmamamız, güçlü olmamız ve emin adımlarla devam etmemiz gerekiyor. Hayatımızda her zaman bir umut ışığı var. Kadınlarımız hiçbir zaman hayata karşı hırslarını, azimlerini ve isteklerini kaybetmesin”

“Dünya Şampiyonu Olana Kadar Çok Zorlu Süreçlerden Geçtim”

İspanya’nın Granada kentinde düzenlenen Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonası tek kadınlar sınıf 7 finalinde Hollandalı Kelly Van Zon’u 3-1 yenerek altın madalya kazandığını anımsatan Kübra, “Tarihe geçmenin gururunu yaşıyorum ancak bu süreç kolay olmadı. Bu madalya çok çalışmanın verdiği bir başarı. O sürece gelene kadar gerçekten zorlu süreçlerden geçtim. Bir kızım var ve ben bir anneyim. Sürekli antrenman yapıyorum, bir yandan da çocuğumla ilgileniyorum. Altın madalya kazandıktan sonra çok ağladım. Ağlamamın nedeni zorlu süreçleri geride bırakmamdı. Bazen pes ettim, ‘bırakacağım olmuyor’ dedim. Sonra ayağa kalkmasını bildim. Herkesin de ayağa kalkmasını bilmesi gerekiyor. Yola devam etmek lazım” ifadelerini kullandı.

“Kızım Benim Hayatımın Kahramanı”

Kübra Korkut, engelli sporculara bazen motivasyon düşürücü kelimeler söylendiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bana da ‘yapamazsın’ diyenler oldu. Herkesin yaşadığı şeyler. Önemli olan kendimizi bilmemiz. Bu cümlelere hiçbir zaman takmadım ve yoluma devam ettim. Hiç umursamadım. Bu süreçte öncelikle hayat arkadaşım ve aynı zamanda antrenörüm Fatih Korkut’a çok teşekkür ediyorum. Bana her zaman destek oldu. Ayrıca kızım benim hayatımın kahramanı. Bu başarıları elde etmemde en büyük gerekçe odur. Bana her zaman motivasyon veriyor. ‘Sen yapabilirsin anne’ demesini ve desteğini her zaman hissediyorum. Ona çok teşekkür ediyorum”

AA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş