Diyarbakır Valiliği’nden Engelli Personellere İdari İzin Açıklaması

Diyarbakır Valiliği’nden Engelli Personellere İdari İzin Açıklaması

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamayla kurumlarda çalışan engelli personellerin idari izinli olduğu belirtildi. Valilik, diğer personellerin ise afetten etkilenme derecelerine göre, ilgili kurum amirlerince değerlendirilerek uygulanması ifade edildi.

Diyarbakır Valiliği, depremden etkilenen kentteki engelli personelin idari izinli sayıldığına ilişkin açıklama yaptı. 17.02.2023 tarihli açıklamada, engeli personelin idari izinli sayıldığı belirtilirken, diğer personellerin ise afetten etkilenme derecelerine göre, ilgili kurum amirlerince değerlendirilerek uygulanması ifade edildi.

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “06.02.2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, dünyada yaşanan en büyük afetlerden biri olarak tanımlanan müessir olay akabinde yaşanan olumsuzlukların ivedi olarak giderilmesi için Anayasanın 119’uncu maddesi ile 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 3. maddesinin 1. fıkrasının (a) bendine göre; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde 08.02.2023 Çarşamba günü saat 01:00’dan itibaren 3 ay süreyle Olağanüstü Hal ilan edilmesine ilişkin 6785 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı 08.02.2023 tarihli ve 32098 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış ve 09.02.2023 tarihinde TBMM tarafından kabul edilmiştir.

Bu kapsamda kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, kamu çalışanlarına yönelik tedbirleri içeren 2023/5 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi 15.02.2023 tarih ve 32105 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmış ve ilgi yazı ekinde Valiliğimize bildirilmiş olup; yazının bir örneği ekte gönderilmiştir. Bu itibarla İlimiz genelinde uygulamada birliğin sağlanması amacıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarda engelli personelin idari izinli sayılması, diğer personelin afetten etkilenme derecesine göre kurum amirlerince değerlendirilmesi, ilgili genelge doğrultusunda hareket edilerek, konunun sorumlu/sıralı amirlerce takip edilmesi ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda; bilgilerini ve gereğini rica ederim”

Güneydoğu Ekspres

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş