Didim’deki Konya Kültür Sitesi Sakinlerinin ‘Engelliler Etkinliği’ Sürüyor

Didim’deki Konya Kültür Sitesi Sakinlerinin ‘Engelliler Etkinliği’ Sürüyor

Didim’deki Konya Kültür Sitesi’nde on yıl önce bir grup gönüllünün başlattığı engelli vatandaşlara akülü araç alma etkinlikleri, bu yıl da gerçekleştirildi.

Bu yıl onuncusu düzenlenen etkinlik ile yemek ve açık arttırmalı satışlardan elde edilecek gelir ve yardımlarla, her zaman olduğu gibi yine engelli vatandaşlara akülü araç alınması hedefleniyor. Cumhur Tuncay’ın öncülük ettiği grup, her yıl artarak alınan akülü sandalye sayısı toplamda 34 adete yükselirken alınan engelli araçlar, Didim ve Yöresi Engelliler Derneği’ne bağışlandı. Daha sonra bu araçlar dernek yönetimi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine verildi. Bu yıl da onuncusu düzenlenen yaz kermesi ve müzikli yemek organizasyonu ile ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü sandalye alınması hedeflendi.

Konya Kültür Sitesi’nde düzenlenen yemekli etkinlikte danslar ve halayların yanı sıra katılımcılar gönüllerince bir gece geçirdiler. Gece sonunda ise düzenlenen açık artırma kampanyasında yine engelli ihtiyaç sahipler için satışlar gerçekleştirildi. Yapılan bu etkinliklerin fikir babası olan Cumhur Tuncay ”İlk yıl tanışmamızdan sonra Didim Engelliler derneğini ziyaret ettik. Orada Bedri Bey’in kızı Pınar Hanımı da görünce doğru bir iş yaptığımıza karar verdik. Daha sonra bu ana kadar her yıl bu etkinliklerimizi gerçekleştirerek, ihtiyaç sahibi engelli dostlarımıza destek olmaya devam ettik. Şu ana kadar toplamda 34 adet akülü sandalye aldık. Desteklerimiz yine bundan böyle de devam edecek” dedi.

Konya Kültür Sitesi sakinlerine teşekkür eden Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, ”Geleneksel hale gelen bu organizasyondan çok memnun olduklarını belirterek, sosyal etkinliğin 2012 yılında tesadüfen Cumhur Tuncay ile tanışmalarıyla başladığını ve daha sonra bütün Konya Kültür Sitesi sakinleri ile bir aile olduklarını söyledi. Yapılan bu etkinliklerle bir çok engelli arkadaşımıza imkan sağlanıyor ve bu da bizleri çok mutlu ediyor. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konya Kültür Sitesi Başkanı Gökhan Yıldırım ise site olarak geleneksel hale getirdikleri bu etkinlik sayesinde her sene mümkün olduğunca fazla akülü sandalye alabilmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Ses Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş