Depremzedeler Reçeteye Gerek Olmadan Ücretsiz İlaç Alabilecek!

Depremzedeler Reçeteye Gerek Olmadan Ücretsiz İlaç Alabilecek!

SGK’dan gelen açıklamaya göre Kahramanmaraş merkezli deprem sonucu etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar, raporlu ilaç ve malzemeleri bir kereye mahsus olmak üzere temin edebilecek.

Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ce Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.6 ve 7.7 büyüklüğündeki depremlerin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Oldukça büyük yıkıma sebebiyet veren deprem, pek çok ilde büyük kayıplara yol açtı. Arama kurtarma çalışmaları son sürat devam ederken bölgede acil ilaç ihtiyacının giderilmesine yönelik tek seferlik ilaç yardımı yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) ilaç açıklaması

Sosyal Güvenlik kurumu (SGK), yaptığı açıklamada Kahramanmaraş merkezli depremde mağdur olan vatandaşlar için ilaç yardımı yapılacağını belirtti. İkametgahı deprem bölgelerinde bulunan depremzedeler, tek seferlik olmak üzere raporlu ilaçları ve tıbbi malzemeleri reçetesiz bir şekilde temin edebilecek. Bölgede acil ihtiyaçlar konusunda yapılan yardımlar devam ediyor.

Depremzedelere yardım sürüyor

Ülke gündemini sarsan ve ülkenin doğu bölgesini ciddi anlamda etkileyen yıkıcı depremin ardından hem yurt içi hem de yurt dışından pek çok insani yardım çalışması son sürat devam ediyor. Bu doğrultuda yapılan çalışmalardan bir diğeri de ilaç yardımı oldu. Acil ilaç ve tıbbi malzemeler bir seferliğine reçetesiz olarak alınabilecek.

SGK’dan gelen açıklamada Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği bölgede ikameti bulunan vatandaşlar raporlu ilaçlarını veya tıbbi malzemeleri tek seferlik olmak üzere reçetesi bir şekilde temin edebilecek.

kamugundemi.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş