Depremde Engelli Kalanlar İçin “Umuda Engel Yok” Etkinliği Düzenlenecek

Depremde Engelli Kalanlar İçin “Umuda Engel Yok” Etkinliği Düzenlenecek

Türkiye Sakatlar Derneği ve Görülmeyen Gazete işbirliğiyle Kahramanmaraş merkezli depremlerde engelli kalanlara ortez, protez, akülü ve tekerlekli sandalye ile koltuk değneği gibi tıbbi malzemelerin sağlanması amacıyla 17-19 Mayıs’ta Yenikapı Spor Tesisleri’nde “Umuda Engel Yok” etkinliği yapılacak.

Etkinliğin tanıtımı amacıyla İstanbul’da bir otelde düzenlenen toplantıya, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Görülmeyen Gazete Genel Yayın Yönetmeni Saime Oğuzhan, Sportürk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Ertürk ve Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Ramazan Akgün katıldı.

Şükrü Boyraz, 17-19 Mayıs’ta Yenikapı Spor Tesislerinde düzenlenecek “Umuda Engel Yok” etkinliğinin, görme engelli sporcuların katılacağı bir spor festivali olacağını söyledi.

Kültür ve sanat etkinliklerinin de yer alacağı etkinlikle, deprem nedeniyle engelli kalanlara dikkati çekmek istediklerini ve tıbbi malzeme desteği sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Boyraz, bağış yoluyla yardım toplayacaklarını anlattı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illeri tek tek gezerek, ihtiyaçların belirleneceğini söyleyen Boyraz, etkinliğin ardından yardım tırının yola çıkacağını dile getirdi.

Deprem bölgesine desteklerin bağışlar ve yardımlarla sağlanacağını belirten Boyraz, “Önümüzdeki süreç içinde nelere en çok ihtiyaç olduğunu rapor edeceğiz. Para istemiyoruz, malzeme istiyoruz. Tekerlekli sandalye ise tekerlekli sandalye, ortezse ortez, protezse protez, hasta beziyse hasta bezi. Bunları talep edeceğiz. Dileyenler, kendileri alıp, getirebilir. Dileyen, derneğe bağış yapar” ifadelerini kullandı.

“Yardım Tırı 20 Mayıs’ta Deprem Bölgesine Gidecek”

Sportürk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Ertürk de Yenikapı Spor Tesisleri’nde düzenlenecek etkinlikte ampute futbol ve masa tenisi, görme engelli sporu golbol ile görme engelli satranç müsabakalarının yapılacağını söyledi.

Katılımların artmasıyla organizasyonun büyüdüğünü dile getiren Ertürk, etkinliğin sonunda ödül töreninin de yapılacağını anlattı. Ertürk, deprem bölgesindekilerin ihtiyaçlarına göre sponsorlarla görüşmeler yapıldığını, şimdilik bir tır yardım toplandığını belirterek, 20 Mayıs’tan sonra tırla birlikte tüm ekibin bölgeye gideceğini, köyleri ve mezraları da dolaşıp yardımların dağıtılacağını aktardı.

AA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş