Depremde Engelli Kalan Anne ve Kızı Birbirine Kavuştu

Depremde Engelli Kalan Anne ve Kızı Birbirine Kavuştu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da yıkılan apartmanın enkazından kurtarılan anne ve kızı, hastanede bir araya geldi. Kızının hayatını kaybettiğini düşünen annenin ve kızının kavuşma anında duygu dolu dakikalar yaşandı.

Halime Nuray Bağrıaçık 3 çocuğuyla birlikte depreme Hatay’da yakalandı. Kendisi depremin ikinci gününde, 7 yaşındaki kızı İrem ise beşinci günde enkaz altından çıkarıldı.

Bağrıaçık, biri on aylık diğeri ise 5 yaşında iki çocuğunu depremde kaybetti. Yaralı olarak çıkarılan anne tedavisi için Isparta’ya gönderildi.

131’inci saatte enkazdan çıkarılan kızı İrem ise Mersin’de tedavi altına alındı. Anne Halime Nuray Bağrıaçık çocuklarından haber alamadı.

“Geçecek kuzum, hepsi geçecek”

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in eşi hastane ziyaretinde durumu öğrenince devreye girdi. Bir çocuğunun yaşadığı öğrenildi. Tedavisi için sağ bacağı kesilmek zorunda kalmıştı.

Küçük İrem tedavisinin ardından annesinin yanına getirildi. Depremde sol kolunu kaybeden anne hastane odasında kavuştu kızına. Diğer koluyla sımsıkı sarıldı. Doyasıya öpüp koklayarak, “Geçecek kuzum, hepsi geçecek” diyerek küçük kızını teselli etti.

Anne Halime Nuray Bağrı açığın tedavisi devam ediyor. Kızının kontrolleri de artık annesinin yanında devam edecek.

TRT Haber

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş