Denizli’de, Görme Engelliler Satranç Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Denizli’de, Görme Engelliler Satranç Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Denizli’nin ev sahipliğinde 20-25 Ağustos tarihleri arasında Pamukkale Satranç Salonu’nda düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Satranç Şampiyonası, düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu ve Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen Görme Engelliler Satranç Türkiye Şampiyonası, Pamukkale Yurdu Sosyal Tesislerindeki Konferans Salonunda yapılan ödül töreniyle tamamlandı. 81 ilden 451 sporcunun hamle yaptığı müsabakalar sonunda yapılan ödül törenine Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, federasyon yöneticileri, sporcular ve aileleri katıldı.

“Şampiyon sporculara ödülleri takdim edildi”

Görme Engelliler Satranç Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporculara ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ile Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan takdim etti. 5 gün boyunca süren müsabakalar sonunda, A Kategorisinde Çankaya Belediyesi GESK’den Süleyman Saltık, B Kategorisinde Nilüfer Belediyesi GESK’den Furkan Deymez, C Kategorisinde ise Okan Tohumeken şampiyon oldu.

Kadınlar Kategorisinde ise Karadeniz Yıldızı GESK sporcusu Esra Durmuş birincilik kürsüsüne çıkarken, Gençlerde Kayseri GESK’ten Meriç Pehlivan, Yıldızlarda Çankaya Belediyesi GESK sporcusu Eymen İnce, Küçüklerde de Manisa GESK’ten Fatih Veliler şampiyonluğa ulaştı.

Ömer İlman: “Engelli sporcularımızın her zaman yanındayız”

Kapanış töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, engelli bireylerin desteklenmeleri halinde farklı branşlarda pek çok başarıya imza attıklarını kaydetti. Temmuz ayında B1 Altyapı Gelişim ve B Milli Takım Seçme Kampı ile hemen ardından B1 Süper Lig’e Yükselme Müsabakaları gibi, Görme Engelliler Futbolunda iki özel ve önemli organizasyona Denizli olarak ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan İlman, Görme Engelliler Satranç Türkiye Şampiyonasını da başarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyerek, tüm branşlarda engelli sporculara gereken her türlü desteği vereceklerini yineledi.

pamukkalehaber.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş