Denizli İl Müftülüğü “Engelsiz İftar” Buluşması Düzenledi

Denizli İl Müftülüğü “Engelsiz İftar” Buluşması Düzenledi

Denizli İl Müftülüğü tarafından engelli bireylere yönelik iftar programı düzenlendi. Denizli İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü organizasyonunda engelli bireyler iftar programında bir araya geldi.

Programa İl Müftüsü Mehmet Aşık ve eşi Hamiyet Aşık, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz, İl Müftü yardımcıları Semih Keskin, Ramazan Özgün Türkmen, Hamide Belgrat, şube müdürleri, İl Müftülüğü Engelli Koordinatörleri, engellilere yönelik faaliyet gösteren dernek başkanları, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Burada konuşan İl Müftüsü Mehmet Aşık, iftar programına katılan engelli bireylere ve ailelerine teşekkür ederek engelsiz iftar buluşmasının geleneksel bir hale geldiğini söyledi.

Müftü Aşık, “Rabbimizin kendileri hakkında özel ayeti kerimesi bulunan sizlerle 8 yıl birlikte çok güzel faaliyetler gerçekleştirdik. Denizlimizde engelsiz bir din hizmeti sunma çabamız neticesinde Allı Camii Engelsiz Kur’an Kursumuzu sizlerin hizmetine açtık Hamdolsun. Engelsiz Kur’an kursumuza Denizlimizde yaşayan tüm işitme ve görme engelli bireylerimizi Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler eğitimleri almaya bekliyoruz. Ayrıca bu iftar yemeğinde Denizli’deki görev süremin tamamlanması sebebiyle sizlere veda ediyorum. Sizlerden hayır dualarınızı bekliyorum” ifadelerini kaydetti.

Program hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Diyanet Haber

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş