Çocuklar Çocuklara Robotel Yapıyor

Çocuklar Çocuklara Robotel Yapıyor

Robot El, eli olmayan çocuklara onların eline uygun olarak tasarım adaptasyonu yapılan tasarımın 3 boyutlu yazıcılarla basılıp çocukların kullanımına sunulması amacıyla kurulmuş bir dernektir.

Robot El Derneği’nin 2020 yılında gururla bahsettiği projelerden biri de Turkcell desteği ile Erzurum Bilsem sınıflarından biri ile yaptığı Robotel Zeka Küpü Projesi oldu. Robot El Derneği Kurucu ve Dernek Başkanı Zeynep Karagöz, “Birkaç hafta boyunca uzaktan Robotel eğitimleri verdiğimiz sınıfa yaz başında ziyarete gittik ve yüz yüze bir montaj atölyesi yaptık. Bu sırada Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile tüm BİLSEM ailesine de Robotel Türkiye ile ilgili bir seminer verme fırsatımız oldu. Yaz sonu ve 2021-2022 okul yılı başında iki adet Robotel test elini tamamlayan liseli arkadaşlarımızı Giresun’dan bir vaka ile eşleştirdik. Ölçü alımından modellemeye, baskıdan montaja hepsini öğretmenleri liderliğinde tamamladılar.
Çocukların çocuklara Robotel yaptığı bir dünyanın ilk adımı olarak gördüğümüz bu proje bir sonraki adıma geçmek için hepimize motivasyon oldu. Turkcell kurumsal desteği ile şimdi bekleyen kardeşlerimize gönüllü ailemize ek olarak, ufak ama profesyonel bir ekiple el yapmaya girişiyoruz. Böylece uzun zamandır bekleyen ailelere daha hızlı ulaşmayı umuyoruz. Ayrıca bu vesileyle daha geniş bir platformda daha çok ses getirmeyi, gönüllü ve destekleri de çoğaltarak daha çok kardeşlerimize ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

ENABLE THE FUTURE LİDERLER BULUŞMASI ROBOTEL SUNUMU
14 Şubat Pazartesi günü Robotel Türkiye adına kurucularımızdan Zeynep Karagöz, global E-NABLE The Future Liderleri ekibine çalışmaları hakkında bilgi vererek güzel haberleri paylaştı. Robotel, global E-NABLE ağının resmi Türkiye temsilcisi olarak bölgenin örnek modellerinden birini oluşturuyor. Yayının kaydını buradan izleyebilirsiniz: https://youtu.be/hoaMitdzhcA

YER DEĞİŞİKLİĞİ
Robotel Türkiye geçtiğimiz günlerde daha ulaşılabilir ve rahat yeni yerine kavuştu… Sapphire Çarşı yönetiminin desteği ile artık hemen 4.Levent metro çıkışında yer alan AVM’nin içinde yerimiz var. Yine Maker Çocuk & Maker Atölye ile birlikte burada hem gönüllü hem profesyonel çalışmalara devam ederken bir yandan da daha erişilebilir bir mekana kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tekrar yüz yüze buluşmayı heyecanla bekliyoruz!

Yeni adres ve harita:
Emniyet Evleri Mahallesi – Eski Büyükdere Caddesi
No1-1 ISTANBUL SAPPHIRE Alışveriş Merkezi B02-49 no’lu Bağımsız Bölüm
İstanbul / Kağıthane / 4.Levent
TEL: +90 212 3279913 / +90 536 0352371
https://g.page/sapphireavym?share

KATEGORİLER
Bunu Paylaş