Cihaza Bağlı Depremzede Hastalar İçin İlk 24 Saat Önemli!

Cihaza Bağlı Depremzede Hastalar İçin İlk 24 Saat Önemli!

İzmir Büyükşehir Belediyesi – Sivil Toplum Kuruluşları Koordinasyon Toplantısı 25 Şubat 2023 Cumartesi bu gün 13:30 – 18:00 saatleri arasında Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Sivil toplum kuruluşları, faaliyet alanlarında bilgi verdi. ALS-MNH Derneği İzmir Şubesi koordinatörümüz Gökhan Arıkan, solunum cihazına bağlı hastalar, elektrik kesintisi ve jeneratör konusunda deneyimlerimizi anlattı. Depremin ilk 24 saatinin yaşamsal destek için önemli olduğunu ve deprem bölgesine jeneratör desteği için daha aktif bir planlamanın gerekliliğinden söz etti.

Başkan Tunç Soyer, bölgeye gönderilecek acil ve yaşamsal önem taşıyan ürünlerle ilgili destek olunabileceğini ifade etti. Engelli ve kronik hastalıklarla ilgili deprem öncesi ve sonrası alınacak tedbirlerin önemli olduğunu ve bu konuyla ilgili çalışma yapan STK’larla fikir alışverişi yapıp ortak bir yol bulmanın önemli olduğunu belirtti. Bunun için de ilgili STK’larla en kısa sürede yapılacak toplantının bizlere duyurulacağını söyledi.

2020 İzmir depreminden sonra geliştirilen “Acil İzmir” uygulaması tekrar duyuruldu.
https://apps.apple.com/tr/app/acil-i-zmir/id1544257317
https://play.google.com/store/apps/details…

Ayrıca her mahallede muhtarların koordinasyonu ile Afet gönüllüleri yetiştirilecek, ilki Güzelbahçe’de yapılacak.

ALS-MNH DERNEĞİ

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş