Bursa’da Çölyak Hastalarına ‘Glütensiz Menülü’ İftar

Bursa’da Çölyak Hastalarına ‘Glütensiz Menülü’ İftar

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yardımlaşma ayı Ramazan’da buğday unu ihtiva eden gıdaları yemeleri durumunda sağlık sorunu yaşayan ve depremzedelerin de bulunduğu yaklaşık 200 Çölyak hastasını glütensiz iftar programında buluşturdu.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Muradiye Salonu’nda düzenlenen iftar programına Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi Yıldız, Meclis Üyesi Mutlu Keskin, Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Yusuf Altay, Engelliler Şube Müdürü Yasemin Şavşatlı ve her yaştan çölyak hastası bireyler katıldı. Ramazan ayında birlik ve beraberlik duygularıyla farklılıkları kucaklayabilmek adına Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından Merinos’ta organize edilen iftar programında çölyak hastası bireyler kendileri için özel olarak hazırlanan glütensiz menüyle oruçlarını açtı.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fethi Yıldız, Ramazan ayında çölyak hastalığına dair farkındalığın önemine dikkat çekerek “Bugün çölyak hastası bireylerimizle iftar programında bir aradayız. Aynı zamanda aramızda depremzede çölyak hastası kardeşlerimiz de var. İhtiyacı olan herkesin, her kesimin yanında olabilmek çok güzel bir duygu. Merinos’ta aynı zamanda glütensiz ürünlerin satıldığı bir mağazamız bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi olarak farkındalık gerektiren çölyak hastalığına dair vatandaşlarımız için gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde Çölyakla Yaşam Derneği ile birlikte hareket ediyoruz. Katılan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ramazanın bereketini aynı iftar sofrasında yaşamanın mutluluğunu yaşayan çölyak hastaları da hem ihtiyaç duydukları ürünlerin temini noktasında hem de bu tür sosyal etkinliklerde bir arada olmalarını sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

bursa.bel.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş