Sosyal Sorumluluk

Bursa’da Bedensel Engelli Birey, Depremzedeler İçin Çalışıyor

Bursa’da bedensel engelli birey, depremzedelere yardım etmek için var gücüyle çalışıyor. Elektrik akımına kapılarak bir kolunu kaybeden 40 yaşındaki Metin Koç, AFAD’ın depremzedelere yardım malzemelerinin paketlendiği depoda tek koluyla çalışarak herkese örnek oluyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkımlara yol açan depremin ardından Bursa’da vatandaşlar yardım yapmak için seferber oldu.

Toplanan yüzlerce tır yardım malzemesi Bursa AFAD’ın koordinasyon merkezinde sınıflara ayrılarak paketlenip, deprem bölgesine gönderiliyor. Metin Koç da bu merkezde tek koluyla gelen yardımları paketlemek için var gücüyle çalışıyor. Yaptığı örnek davranışla herkesin takdirini kazanan engelli birey, yaptığı işten büyük keyif alıyor.

Elektrik akımına kapılarak 2009 yılında kolunu kaybettiğini ifade eden Metin Koç, “Depremzedelere ilaç olmaya çalışıyoruz. Buradaki yardımlaşmayı görünce bir nebze de olsun rahatlıyoruz. Soğuk havada zor durumda olan depremzede kardeşlerimizi görünce içimiz burkuluyor. Ben deprem bölgesine gitmek istedim ama gidemedim ben de bu şekilde yardımcı oluyorum. Yardım yaparken hiç zorlanmıyorum” dedi.

İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu