Bursa Gürsu’da Bir ‘Engel’ Daha Ortadan Kaldırıldı

Bursa Gürsu’da Bir ‘Engel’ Daha Ortadan Kaldırıldı

Bursa’nın Gürsu ilçesinde, İlyas Çelik’in evine kurulmasını istediği engelli rampası hayalini Gürsu Belediyesi gerçekleştirdi. Ekiplerin tek katlı eve yaptıkları engelli rampası ile MS (Multiple Skleroz) hastası İlyas Çelik’in yaşam konforu arttı.

Yaklaşık 30 yıldır Gürsu’nun Adaköy Mahallesi’nde yaşayan MS (Multiple Skleroz) hastası İlyas Çelik’in daha önce tekerlekli sandalye isteği kırılmamış ve kendisine tekerlekli sandalye verilmişti. Engelli Çelik, oturduğu tek katlı evinde engelli rampası olmadığı için ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Kardeşi ile yaşadığı evde tüm ihtiyaçlarını yalnız başına karşılamaya çalışırken, en büyük isteği hayatını kolaylaştıracak bir engelli rampasıydı.

İlyas Çelik’in bu isteği için kolları sıvayan Gürsu Belediyesi ekipleri kısa sürede evine uygun bir rampa inşa etti. Durumu mutlulukla karşılayan Çelik, “Belediye Başkanımıza beni kırmadığı için çok teşekkür ediyorum. Bu rampa benim hayatımdaki bir çok engeli de ortadan kaldıracak çünkü günlük yaşamımı çok etkileyen bir sorun ortadan kalkmış oldu. Başkanımızın bu hassasiyetine çok teşekkür ederim” dedi.

Bir engeli daha ortadan kaldıran Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Bir vatandaşımızın daha yaşadığı sorunu ortadan kaldırmak, bize mutluluk veriyor. Yeni düzeninde umarım daha huzurlu olacak. Bize düşen görev; tüm vatandaşlarımızı huzur içinde yaşatabilmek” dedi.

Ufuk Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş