Burdur’da İŞKUR Engelli Vatandaşlarla İşverenleri Buluşturdu

Burdur’da İŞKUR Engelli Vatandaşlarla İşverenleri Buluşturdu

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak, her ay düzenlenen iş arayan engelli vatandaşlar ile engelli açığı olan işverenleri buluşturarak Engelli Toplu İş Görüşmesinin Ağlasun’da gerçekleştirildiği yapılan açıklama ile duyuruldu.

Burdur’un Ağlasun ilçesinde içme suyu dolum tesisi olarak faaliyet gösteren ABANT SU firması ile Ağlasun’da ikamet eden Kurumumuza kayıtlı engelli vatandaşlarımızı buluşturarak iş görüşmesi toplantısını gerçekleştirdik. Görüşmede işe yönlendirme konusunun yanı sıra engelli vatandaşlarımıza yönelik üretime katkıda bulunmak ve ilave istihdam oluşturmak amacıyla hayata geçirilen “Kendi İşini Kurma Hibe Desteği Projeleri” hakkında da bilgilendirme yapılmıştır.

İlçelerde ikamet eden engelli iş arayan vatandaşlarımız istihdam buluşması sayesinde yerinde hizmet alarak toplu iş görüşmesi yapma şansı yakaladılar. Her hafta düzenli olarak ilçelerimiz ziyaret edilerek engelli vatandaşlarımız ile istihdam buluşması toplantılarımız devam edecektir.

Engellilere yönelik hizmetlerin verimli bir şekilde sunulabilmesi, engelli bireylerin istihdama geçişinde, istihdamda iken işe uyumlarının sağlanmasında ve sürdürülebilir bir engelli istihdamı sağlanması noktasında hayata geçirilen Engelli İş Koçluğu modelinin oluşturulmasıyla engelli vatandaşlarımızın istek ve beklentilerini daha iyi tespit ederek işgücü piyasasına geçişlerinde destek olup istihdamda kalmaları için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

2022 yılının başından bu yana engelli vatandaşlarımızla 687 Bireysel Görüşme yapılmış, bunun sonucunda 124 engelli vatandaşımız işe yerleştirilmiştir. Engelli İş Koçu Hatice ARAÇ tarafından bireysel ve toplu görüşmeler yapılarak engelli istihdamı gerçekleştirilmesi noktasında çalışmalara tüm hızıyla devam edilecektir.

Engelli açığı olan işveren yetkilileri ve engelli vatandaşlar İŞKUR’un sunmuş olduğu bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. İŞKUR İl Müdürü AKALIN, dezavantajlı grupların başında gelen engelli bireylerin istihdam edilebilmesi için var olan teşviklere dikkat çekerek, istihdam odaklı bu tür toplantıları her ay yapacaklarını ve işverenler ile engelli vatandaşlarımızı bir araya getirmeye devam edeceklerini belirtti.

Burdur Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş