Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda “Engelsiz Kart Merkezi” Açıldı

Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda “Engelsiz Kart Merkezi” Açıldı

Burdur Belediyesi ve Özel Halk Otobüsleri işbirliği ile engelli bireylere kolaylık sağlanabilmesi için Cumhuriyet Meydanı’nda Engelsiz Kart Merkezi açıldı. Kentte yaşayan engelli bireylerin kent kart, emlak vergisi ve su faturası gibi işlemlerini kolaylıkla yapabilmesi sağlanacak.

Açılış töreninde Engelsiz Kart Merkezi hakkında bilgi veren Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ali Bilgiç, engelli bireylerin kart çıkarma işlemlerinin yapılacağını bildirdi.

Törende konuşan Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, “Burdur Belediyemizin insan hayatına dokunan, kolaylaştırıcı bir hizmetinin daha açılışında beraberiz. Engelsiz Kart Çıkarma merkezimizde engelli bireylerimizin rahatça belediyemizin kendi bulunduğu alana çıkmak durumunda kalmadan bu merkezden bu hizmetten yararlanmaları gerçekten de hayatlarında bir kolaylık getireceğine inanıyorum, hayırlı olsun” dedi.

Engelsiz Kart Merkezinde ilerleyen süreçlerde emlak vergisi ve su faturası işlemlerinin de yapılacağını belirten Başkan Ercengiz, “Göreve geldiğimiz günden beri Engelsiz Burdur yaratmak için gayret gösteriyoruz. Dışarıdan bakıldığında çok büyük bir şey gibi görünmeyebilir ama bir engelli birey açısından olaya baktığımızda bugün bir kart çıkartmak için Burdur Belediyesi hizmet binasına gelip gidebilmesi zorlayıcı bir unsurdu. Bunun farkına birlikte vardık. Bu noktada sadece engelli bireylerimize değil normal vatandaşlarımıza da hizmet edebilecek formatta bir hizmet noktasını bugün hizmete sokuyoruz. Halk Otobüsü Kooperatifi yöneticilerimiz her zaman olduğu gibi bu noktada bir teklifle geldiler. Biz de bu teklifi değerlendirdik, olumlu bulduk. Başka bir maksatla da planladığımız bu yeri derhal bu hizmet için dönüşümünü sağladık. Bugün itibariyle bu hizmet için burayı açıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

burdurgazetesi.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş