“Buğday Tanesi” Filminin KKTC’deki İlk Gösterimi Yapıldı

“Buğday Tanesi” Filminin KKTC’deki İlk Gösterimi Yapıldı

15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi öncülüğünde, Kıbrıs Türk Ortopedik Engelliler Derneği’nin de işbirliği ile başrolünü ünlü oyuncu Kutsi’nin oynadığı Engelli Farkındalığının Sağlanması ve Toplumsal Bilinci artırmak amacıyla Ak Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram tarafından yazılan “Buğday Tanesi” filmi Küçük Kaymaklı Macro Cineplex’de ilk gösterimi gerçekleşti.

“Gösterim Öncesinde Tören Düzenlendi”

Törene, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Cumhurbaşkanlığı Engelli Komitesi Başkanı Ahmet Akdeniz, Kıbrıs Türk Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Günay Kibrit, Tatlısu Belediyesi Başkanı Hayri Orçan, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipğlu, 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Birinci Medya Kurumu Kurucu Başkanı Ertan Birinci ve 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Remziye Terkan katıldı.

Tören’de ilk konuşmayı 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Remziye Terkan gerçekleştirdi. Terkan: “Güzel kardeşlerimizin sesi olmak üniversitemizin hassasiyetlerinden biridir” dedi.

Kıbrıs Türk Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Günay Kibrit ise konuşmasında “Hepiniz bugün bizim hikayemizi izlemeye geldiniz” diyerek sözlerine başladı.

15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Birinci Medya Kurumu Kurucu Başkanı Ertan Birinci de konuşmasında: “Bugün çok önemli. Çünkü buğday tanesinin milyonlara nasıl ışık olduğunu nasıl umut olduğunu izleyeceğiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da konuşmasında: “İlham veren bir hayatın hikayesidir: Buğday Tanesi” dedi.

Daha sonra yaşamı kitaba ve filme konu olan Ak Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram bir konuşma gerçekleştirdi. Bayram: “Buğday Tanesi filmi benim 48 yıllık hayatımın konusu” dedi.

Son olarak Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da davetlilere hitaben konuşma yaptı. Törenin ardından hediye takdimi gerçekleşti.

kibrisgenctv.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş