Brendan Fraser The Whale Filmiyle Oscar Kazandı

Brendan Fraser The Whale Filmiyle Oscar Kazandı

95. Oscar Ödüllerini kazananlar belli oldu. Yılın en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazananı Brendan Fraser kazandı. The Whale filmiyle küllerinden doğan Brendan Fraser merak ediliyor. Peki, Brendan Fraser kimdir? Oscar ödülü alan Brendan Fraser kaç kilo, nereli, kaç yaşında? The Whale için kaç kilo aldı?

Oyuncu Brendan Fraser'ın kilolu haliyle film karesinden alınan portre fotoğrafı.

Oyuncu Brendan Fraser’ın kilolu haliyle film karesinden alınan portre fotoğrafı.

95.’si düzenlenen Oscar Ödül Töreni’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kucaklayan Brendan Fraser, The Whale filmi için aldığı kilolarla gündem oldu. Peki, Brendan Fraser kimdir? Oscar ödülü alan Brendan Fraser kaç kilo, nereli, kaç yaşında? The Whale için kaç kilo aldı?

Oscar Ödülü gecesinde Brendan Fraser takım elbise ile poz veriyor.

Oscar Ödülü gecesinde Brendan Fraser takım elbise ile poz veriyor.

BRENDAN FRASER KİMDİR?

Tam adı Brendan James Fraser’dır. Aslen Kanadalı olan Brendan Fraser, 3 Aralık 1968’de ABD’nin Indiana eyaletinin Indianapolis şehrinde dünyaya geldi. Toronto’da bulunan Upper Canada College Preparatory School’da okudu. Seattle şehrindeki Cornish Sanat Koleji’nde tiyatro eğitimi aldı. Bu okuldan 1990 yılında mezun oldu. Akıcı bir şekilde Fransızca konuşabilen Fraser’in Amerika ve Kanada vatandaşlığı var. 1997 yılında orman maceralarının parodisi olan ”George of the Jungle” adlı filmde oynadı. 1999’da Mumya filminde Richard O’Conell karakterini canlandırdı. Daha sonra bu filmin devamları çekildi.

2008 yılında çekilen Dünyanın Merkezine Yolculuk/Journey to the Center of the World ve Mumya: Ejder İmparator’un Mezarı / The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor filmleriyle geniş kitleler tarafından tanındı.

Brendan Fraser sağ elinde Oscar Heykeli Ödülü'nü kaldırarak mikrofonla konuşma yapıyor.

Brendan Fraser sağ elinde Oscar Heykeli Ödülü’nü kaldırarak mikrofonla konuşma yapıyor.

BRENDAN FRASER NEDEN BOŞANDI?

90’lı ve 2000’li yılların başarılı oyuncusu Brendan Fraser, cinsel tacize uğradığını iddia ettikten sonra Hollywood dünyasından uzaklaşmış ve bu nedenle kariyeri düşüşe geçmişti. Bu süreçte eşi Afton Smith’ten de boşanan ünlü isim, ödemek zorunda olduğu yüklü miktardaki nafaka yüzünden zor günler yaşamıştı.

BRENDAN FRASER THE WHALE İÇİN KAÇ KİLO ALDI?

ABD’li oyuncu Brendan Fraser, filmde obez bir adamı oynamak için 270 kilo oldu.

Oyuncu Brendan Fraser'ın, The Whale filmi için aldığı kilolu haliyle tekerlekli sandalyede otururken çekilmiş bir fotoğrafı.

Oyuncu Brendan Fraser’ın, The Whale filmi için aldığı kilolu haliyle tekerlekli sandalyede otururken çekilmiş bir fotoğrafı.

THE WHALE KONUSU NE?

Brendan Fraser, obezite ile yaşayan ve 17 yaşındaki kızıyla yeniden iletişim kurmak için mücadele eden bir adamı oynuyor.

halktv.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus ( )