Bozyazı’da Düzenlenen Piknikte Engelliler Gönüllerince Eğlendi

Bozyazı’da Düzenlenen Piknikte Engelliler Gönüllerince Eğlendi

İçel’in Bozyazı ilçesinde düzenlenen piknikte açık havada zaman geçirme fırsatı bulan engelli bireyler ve yakınları, doyasıya eğlendi. Bozyazı Halk Eğitim Merkezi Usta öğreticileri Fatma Düzün, Ayça Yoraz ve Hülya Uslu tarafından Bozyazı Engelli ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği üyelerine yönelik açılan kurslara katılan bireyler ve aileleri için piknik etkinliği düzenlendi.

Belediye Barınak Parkında düzenlenen programda açık havada gönüllerince eğlenen engelli bireyler ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.

Usta öğretici Fatma Düzün, “Bozyazı Engelli ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği’nde engelli bireylerimizin eğitsel, sosyal, sportif ve kültürel aktiviteler ile toplum hayatı ile bütünleşmesini sağlayıcı çalışmalar yapıyoruz. Bu tür etkinliklerimizle onlara, içimizden biri olduklarını göstermek istiyoruz. Bu anlamda düzenlediğimiz piknik son derece faydalı oldu. Hem engellilerimiz ve onların aileleri ile bir araya gelerek sohbet etme fırsatı bulduk, hem de engelli bireylerimiz gönüllerince eğlendiler. Engelli kardeşlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuz. Sevgi ve dayanışmanın aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Onların yüzündeki gülümseme ve gözlerindeki mutluluk verdiğimiz tüm emeklere yetiyor. Piknik organizasyonuna katılan tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Piknikte gönüllerince eğlenerek vakit geçirme fırsatı bulan engelli bireyler ve yakınları, pikniğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş