Bolu’da Yeni Evlenen Engelli Çift, İlişkisine Sımsıkı Sarılıyor

Bolu’da Yeni Evlenen Engelli Çift, İlişkisine Sımsıkı Sarılıyor

Bolu’nun Kındıra köyünde yaşayan ve Serebral Palsi hastası olan 25 yaşındaki Onur Özkan, aşık olduğu epilepsi hastası 26 yaşındaki Ümmügülsüm Özkan ile evlenmek istedi. Aileden olumsuz yanıt gelince çift, kaçarak düğün yapıp evlendi. Onur Özkan, sevginin önünde hiçbir engel duramayacağını söyledi.

Bolu’nun Kındıra köyünde yaşayan Onur Özkan Serebral Palsi hastalığı nedeniyle 2003 yılında gittiği fizik tedavi hastanesinde kolunda çıkık olan epilepsi hastası Ümmügülsüm ile tanıştı. 2019’da ise sosyal medyadan görüşmeye başlayan ve arkadaşlıklarını ilerleten ikili, evlenmeye karar verdi.

Onur Özkan, ailesiyle Ümmügülsüm’ü istemeye gitti. Ancak kadının ailesi, kendi kızlarının ve Onur Özkan’ın engelli olması sebebiyle evliliğe karşı çıktı. Çift ise kaçarak evlenmeye karar verdi. Onur Özkan’ın ailesi de çiftin kararına destek verdi. Eylül ayında düğün yaparak evlenen Onur ve Ümmügülsüm çifti, yeni yuvalarında çok mutlu olduklarını söyledi.

“Engelli Olmak Suç Değil”

Sevginin karşısında hiçbir engelin duramayacağını söyleyen Onur Özkan, şöyle konuştu:

“2003 yılında fizik tedaviye gidip gelirken tanıştık. İlk başlarda sadece birbirimizi görüyorduk. Merhabamız bile yoktu. 2019’da sosyal medya üzerinden kendisiyle görüşmeye başladık. İki yıl da sevgili olarak devam ettik. Birbirimize iyice alıştıktan sonra mutlu yuva kurmaya karar verdik. Durumu ailelerimize açtık. Benim ailem sağ olsun arkamızda durdu. Eşimin ailesi yanımızda durmadı. Ama onların da kendince sebepleri var. Biz birbirimizden vazgeçmedik. Vazgeçmeyi de düşünmüyoruz”

“Şu an ailemin yanındayız ama kendi yuvamı kurmak ve bir de iş sahibi olmak istiyorum. Bütün engelli arkadaşlarımıza da buradan seslenmek istiyorum. Sevgilerinin arkasında dursunlar. Ben durdum, çok mutluyum. Engelleri aşmak zor bir şey değil. İnsan yeter ki istesin her engeli aşabiliyor. Engelli olmak suç değil”

“Sevenleri Kimse Ayıramaz”

Ümmügülsüm Özkan da “Engelimizi bahane edip maddi gerekçeler öne sürüp istemediler evlenmemizi. Birbirimizden vazgeçmedik. Ben de kaçtım. Çok mutluyum şu anki yuvamdan. Ailem hâlâ duruma karşı çıkıyor. Sevenleri kimse ayıramaz” ifadelerini kullandı.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş