Bolu Belediyesi’nden 25 Engelli Bireye Bayram Hediyesi

Bolu Belediyesi’nden 25 Engelli Bireye Bayram Hediyesi

Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için var gücüyle çalışan Bolu Belediyesi, 25 engelli bireye daha tekerlekli sandalye armağan etti. Engelli bireylerin sandalyelerini teslim aldığı dağıtım töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben Belediye Başkanı olarak görevde olduğum sürece hiçbir engelli bireyimizi araçsız bırakmamakta kararlıyız” dedi.

Bolu Belediyesi engelli bireylere verdiği desteğini sürdürüyor. Son 4 yılda yüzlerce engelli bireyin akülü ve tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşılayan Bolu Belediyesi, 25 engelli bireye tekerlekli sandalye dağıttı. Bolu Belediyesi Fuaye Salonu’nda düzenlenen etkinlikte ihtiyaç sahibi engelli bireyler, Ramazan Bayramı öncesi yaşamlarını kolaylaştıracak tekerlekli sandalyelerini teslim alarak, adeta çifte bayram yaşadılar. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan öte yandan tekerlekli sandalye almaya hak kazanan çocuklara saat hediye etti.

“Önceliğimiz Engelleri Kaldırabildiğimiz Kadar Kaldırmak”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim önceliğimiz engelli bireylerimizin önündeki engelleri kaldırabildiğimiz kadar kaldırabilmek” dedi. Bu noktada engellilerin sorunlarını bizzat tespit etmek amacıyla, tekerlekli sandalye ile şehrin en işlek caddesinde tur attığını aktaran Özcan, “O bizim için çok aydınlatıcı oldu. O günden sonra yaptığımız işlerde buraya bunu yapıyoruz ama engelli bireylerimize sıkıntı olur mu diye düşünür olduk” diye konuştu.

“Sandalyelerinizi Huzur ve Sağlık İçinde Kullanın”

Özcan, göreve başladığından bu yana çok sayıda kişiye sandalye hediye ettiklerini anımsatarak, “Şuanda Bolu’da çok büyük açık kalmadı. Her isteyene tekerlekli sandalye verdik. Bugün de 25 adet tekerlekli sandalyenin teslimatını yapıyoruz. Rabbim kimseyi muhtaç etmesin bu sandalyelere ama 10 dakika sonra benim de bu sandalyelere muhtaç olmayacağımın garantisi yok. Ben hepinize huzur içinde sağlık içinde bu hediyeleriniz kullanmanızı diliyorum. Ben belediye başkanı olarak görevde olduğum sürece hiçbir engelli bireyimizi araçsız bırakmamakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş