Bitlis’te Felçli Birey, Çocukları İçin Mısır Satarak Azimle Çalışıyor

Bitlis’te Felçli Birey, Çocukları İçin Mısır Satarak Azimle Çalışıyor

Bitlis’te yaşayan çocukken geçirdiği hastalık nedeniyle ayaklarından felçli olan Fuat Uğur, bu engeline rağmen azimle çalışıyor. Sokakta mısır satan Uğur, çocukları için mecburiyetten çalıştığını, kolay ve devamlı bir işi olsaydı onun için daha iyi olacağını anlattı.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaşayan ve 4 yaşındayken geçirdiği hastalık yüzünden ayaklarından felç olan Fuat Uğur, mısır satarak ekmek parasını kazanıyor. 4 yaşında geçirdiği yüksek ateşli havale sonucu ayaklarından felç olan ve yürüme engelli olan Fuat Uğur, yazın 3 ay boyunca Tatvan sahilinde mısır satarak ekmek parasını kazanıyor. Yevmiye usulüyle çalışan Uğur’un mücadelesi görenleri duygulandırdı.

Sadece yaz aylarında mısır sattığını ve çocuklarının rızkı için çabaladığını söyleyen Fuat Uğur, “4-5 yaşlarındayken yüksek ateşten dolayı çocuk felci geçirdim. Rahatsızlığım oradan başladı. 34 yaşında 2 çocuk babasıyım. Yazın 3-4 ay gelip burada çocuklarımın rızkı için mısır satıyorum. Tabii her işin bir zorluğu vardır, ister istemez zorlanıyorum. Ama mecburiyetten dolayı çalışıyorum. Tabii benim için daha rahat bir iş olmuş olsaydı, sürekli bir işim olsaydı daha iyi olurdu. Dediğim gibi sadece yazın 3-4 ay burada çalışabiliyorum. Geri kalan zamanda zaten buranın kışı belli olduğu için kardan dolayı dışarıya çıkamıyoruz. Burada yevmiye usulü çalışıyorum” dedi.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş