Beykoz’da Engellilere Saldıran Sanık Tutuklandı

Beykoz’da Engellilere Saldıran Sanık Tutuklandı

İstanbul Beykoz’da, engellileri sopayla döven ve adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılan şüpheli Oğuzhan A, yeniden gözaltına alınarak sevk edildiği hakimlikçe ‘silahla kasten yaralama’ suçundan tutuklandı. Oğuzhan A, ifadesinde “O kadar çok sarhoştum ki insanların omuzdan yukarısını göremiyordum. Vurduğum şahısların kim olduklarını bilemedim. Yoksa kesinlikle böyle bir şey yapmazdım” diyerek kendini savundu.

İstanbul’da, Beykoz Engelliler Derneği’nin lobisinde oturan dernek başkanı Hasan Polat’ı 21 Haziran’da sopayla darp ettiği iddia edilen şüpheli Oğuzhan A. gözaltına alınıp 24 Haziran’da hakimliğe sevk edilmişti.

Adli kontrolle serbest bırakılmıştı

Beykoz Sulh Ceza Hakimliği’nce ev hapsi şeklindeki adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılan şüphelinin serbest bırakılmasına Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

İtirazı değerlendiren Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği şüpheli Oğuzhan A. hakkında ‘Silahla kasten yaralama’ suçundan tutuklamaya yönelik yakalama emri çıkarılmasına karar verdi.

Yeniden adliyeye sevk edildi

Karar üzerine çalışma başlatan Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheliyi Paşabahçe Mahallesi’ndeki evinde gözaltına aldı. Paşabahçe Polis Merkezi’ne getirilen şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından tekrar adliyeye sevk edildi.

“Sarhoştum görmedim” savunması

Şüpheli Oğuzhan A. daha önceki ifadelerini tekrar ettiğini, olay günü alkollü olduğunu ve darp ettiği kişinin komşusuyla dalga geçtiğini öne sürerek “Ben de o gün sahte içki içiyordum. Çok sarhoş oldum, o kadar çok sarhoş oldum ki insanların omuzdan yukarısını yani başını göremiyordum. Omuzdan aşağısını gördüğüm için vurduğum şahısların kim olduklarını bilemedim. Yoksa kesinlikle böyle bir şey yapmazdım. Hatta beni alan polisler bile ‘Oğuzhan o kadar sarhoştun ki burnunun ucunu bile göremiyordun’ dediler” şeklinde savunma yaptığı öğrenildi.

“Engelli derneğine yardım ederim”

Darbettiği Hasan Polat’ın engelli olmadığını da iddia eden şüpheli Oğuzhan A. savunmasını şu şekilde sürdürdüğü öğrenildi: Ben engelli derneğine yardım eden birisiyim. Benim adli sicil kaydım vardır. Yaralama ve uyuşturucu kullanma suçlarından suç kaydım vardır. Volkan Giden’i hatırlamıyorum ancak görüntülerden gördüğüm kadarıyla Hasan ile olayımıza karışmasın diye kendisine vurdum. Hasan’ı ben yere düşürmedim, Hasan kendiliğinden düştü. Kavga etmiş olabilirim ancak benim kimseye bir zararım olmadı. Ben sarhoş olduğum için tam olayı anlayamadım ve anlatamadım.

“Sopa dediğiniz Hasan’ın bastonu”

Şüpheli Oğuzhan A. görüntüleri izlediğinde kendinden utandığını, çok pişman olduğunu yineleyerek “Sopa ile Hasan’a vurdum. Sopa dediğimiz şey ise Hasan’ın bastonudur. Bana ev hapsi verildi. Annem kanser hastasıdır, bakacak kimsesi yoktur. Ben bakmaktayım” dedi.

Silahla kasten yaralamadan tutuklandı

Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği şüpheli Oğuzhan A.’nın “Silahla kasten yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş